Delta atmaina 4 JAV valstijose sukelia 80 proc. naujų susirgimų koronavirusu

Lengvai plintanti koronaviruso Delta atmaina dabar sukelia daugiau nei 80 proc. naujų susirgimų Kanzase, Arkanzase, Konektikute ir Misūryje. Šie duomenys buvo surinkti „Scripps Reaserch“ interneto svetainėje „Outbreak.info“, o juos patvirtino Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) ir Nacionalinis alergijų ir infekcinių ligų institutas.

Surinkti duomenys parodė, kad Misūryje daugiau kaip 96 proc. naujų susirgimų yra sukeliami Delta atmainos. Šis procentas yra didžiausias iš visų valstijų. Kaip praneša „Business Insider“, „Outbreak.info“ savo duomenis surenka iš „Pasaulinės dalinimosi duomenimis apie paukščių gripą iniciatyvos“.

Trijose iš šių keturių valstijų mažiau nei 40 proc. gyventojų yra pasiskiepiję. Kaip teigia CDC, JAV pasiskiepijimo vidurkis yra 47,4 proc. žmonių.

Indijoje pirmą kartą aptikta Delta atmaina yra apie 60 proc. labiau užkrečiama nei Alfa atmaina, atrasta Jungtinėje Karalystėje, kuri prieš tai buvo dominuojanti koronaviruso atmaina JAV. Delta atmaina turi tam tikrų mutacijų, kurios padeda virusui iš dalies išvengti imuninio atsako.

Delta atmaina yra atsakinga dėl naujų atvejų JAV

Delta atmaina yra naujų Covid-19 infekcijų varomoji jėga JAV, ypatingai tuose regionuose, kur skiepijasi mažiau žmonių.

Pagal JAV koronaviruso rizikos ir vakcinacijos stebėjimo įrankio „Covid Act Now“ informaciją, paremtą CDC duomenimis, Misūris ir Arkanzasas, kur susirgimų Delta atmaina skaičius yra didelis, turi didžiausią naujų susirgimų bet kokia atmaina skaičių visoje JAV, kartu su Nevada, kur Delta sukelia 78 proc. naujų susirgimų.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Misūryje, Arkanzase ir Nevadoje pasiskiepijimo lygis yra žemiau vidurkio: 32 proc. Arkanzase, 36 proc. Misūryje ir 39 proc. Nevadoje.

Kaip teigiama „Covid Act Now“ svetainėje, 12 valstijų dabar susiduria su didele koronaviruso rizika. Taip nutiko dėl Delta atmainos sukeltų infekcijų padidėjimo, kartu su vangiu žmonių skiepijimusi, socioekonominėmis problemomis ir lovų trūkumo kai kuriose vietinėse ligoninėse.

REKLAMA

Tačiau ryšys tarp pasiskiepijimo lygio, Delta atmainos išplitimo ir naujų atvejų skaičiaus ne visuomet yra labai aiškus. Pavyzdžiui, Konektikute naujų susirgimų skaičius yra labai mažas, nepaisant to, kad didžiausią daugumą jų sukelia Delta atmaina.

Kanzase, kur 39 proc. gyventojų yra pasiskiepiję (mažiau už šalies vidurkį), naujų užsikrėtimų skaičius taip pat yra mažas.

O Luizianoje, kur pilnai pasiskiepiję yra tik 32 proc. gyventojų, Delta atmaina yra atsakinga tik už 33 proc. naujų susirgimų.

Realūs skaičiai gali skirtis dėl vėlavimų įkelti duomenis, arba dėl to, kad jie iš vis nėra prieinami. „Business Insider“ žurnalistė Aria Bendix pranešė, kad CDC gegužės mėnesį nustojo stebėti nesunkius pasiskiepijusių žmonių susirgimus koronavirusu.

Kiti faktoriai gali nulemti viruso plitimo greitį. Štai Misūryje nėra jokio visoje valstijoje galiojančio įsakymo dėvėti kaukes, todėl taisykles nustato vietiniai pareigūnai.


Rašyti komentarą...
t
tada
2021-07-18 20:33:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodel nekuria nauju skiepu?tie nepadeda patys matot, skiepysimes is naujo, kol atrasim, kurie pades.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų