Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgasis savaitgalis nepraėjo be netekčių – Statistikos departamentas kasdien pranešė apie dešimtis mirčių nuo COVID-19. Viena iš mirusiųjų vakar – virš 30-ies metų plungiškė, kuri, kaip pasakoja medikai, į ligoninę jau pateko itin sudėtingos būklės.

Ilgasis savaitgalis nepraėjo be netekčių – Statistikos departamentas kasdien pranešė apie dešimtis mirčių nuo COVID-19. Viena iš mirusiųjų vakar – virš 30-ies metų plungiškė, kuri, kaip pasakoja medikai, į ligoninę jau pateko itin sudėtingos būklės.

REKLAMA

Kaip rodo atvirieji Statistikos departamento duomenys, lapkričio 2 d. nuo COVID-19 mirė 30–39 m. amžiaus grupei priklausiusi moteris. Ji buvo Plungės rajono savivaldybės gyventoja.

Plungės ligoninės vadovas Remigijus Mažeika portalui tv3.lt patvirtino, kad pacientės gyvybė užgeso šioje gydymo įstaigoje.

„Moteris turėjo gretutinių susirgimų, labai didelis antsvorį, taip pat – psichikos problemų. Ji parteko į ligoninę jau labai blogos būklės, pragulėjo gerą savaitę, kažkur 10 dienų. Deja, ta prognozė iš karto buvo bloga, didžiulis antsvoris rodė, kad pacientės neišgelbėsime“, – sakė jis.

Anot R. Mažeikos, tai nebuvo tas atvejis, kai netikėtai miršta jaunas žmogus.

„Tų mirčių iš tikrųjų yra labai daug, yra tokių atvejų, kai akivaizdžiai būna krešėjimo sutrikimai, tromboembolijos, ir netikėtų  mirčių buvo. Bet šiuo atveju moters jau buvo tokios būklės, kad, buvo akivaizdu, neišgyvens.

REKLAMA

Plungiškė pasiskiepijusi nebuvo.  

Pacientai sunkūs, bet jų mažiau

Nors į gydymo įstaigą patenka labai sunkių COVID-19 ligonių, Plungės ligoninės vadovas džiaugėsi, kad šiuo metu sergamumas rajone yra kiek atslūgęs.

„Iš Vakarų Lietuvos vieni pirmųjų „įkritome“, situacija čia kiek stabilizuojasi. Taip, matome daug sunkių atvejų, kurie atvyksta į ligoninę, tie yra sunkūs. Bet kadangi dabar sergamumas mažesnis, skyrius nebuvo užpildytas, tai per šias dienas padėjome kitoms savivaldybėms – net iš Pakruojo turime pacientą, iš Akmenės, Mažeikių, Telšių. Realiai mums iš viso regiono siuntė pacientus, nes kitur, matyt, situacija yra sunkesnė“, – sakė R. Mažeika.

Jis teigė nedrįstantis prognozuoti, ar tokius ženklus galima būtų laikyti bendra pandeminės situacijos gerėjimo tendencija, tačiau labai norėjo tuo tikėti.

„Turime tam tikrą viltį, kad tam tikrą tendenciją galime užčiuopti. Ir gal tai yra žinutė visai Lietuvai, kad judame kažkokio kito scenarijaus link“, – pastebėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį taip pat pranešta apie 30–39 m. Joniškio r. savivaldybės gyventojo mirtį. 

Iš viso nuo pandemijos pradžios mirė 38 žmonės, priklausę 30–39 m. amžiaus grupei, tik viena mirusioji buvo paskiepyta pilna vakcinacijos schema. Taip pat mirė 16 žmonių, priklausiusių 20–29 m. amžiaus grupei, tik vienas jų buvo pasiskiepijęs.

Per vakar – 32 mirtys

Praėjusią parą nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. 

10 mirusiųjų nuo COVID-19 buvo vyresni nei 80-ies metų. Po septynis mirusiuosius priklausė 90–99 ir 70–79 metų grupėms, šeši mirę žmonės buvo vyresni nei 60-ies. Po vieną mirusįjį priklausė 40–49 ir 30–39 metų grupėms.

Pilnai paskiepyti buvo keturi iš jų: du vyresni nei 90-ies metų, ir po vieną vyresnį nei 70-ies ir 80-ies metų žmogų.

Iš beveik 6 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 323. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 11,4 tūkst. mirčių.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėse – 1830 pacientų

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1830 COVID-19 sergančių žmonių – beveik tiek pat, kiek ir prieš parą, 142 iš jų – reanimacijoje. 

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 149 žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą.

71 pacientui ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1688 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek nukrito ir siekia 1385,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 17,5 procento.

Mažiausiai vieną skiepo dozę gavo 64,8 proc.

Praėjusią parą 76 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 202 žmonės.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar 85,5 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 61 žmogus.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 64,8 proc. gyventojų.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – kiek mažiau nei trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 67,4 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,5 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota beveik 3,4 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2,1 mln. dozių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 414,8 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 35,3 tūkstančio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų