Čmilytė-Nielsen vardija pirmuosius galimus karantino švelninimus, bet kol kas įspėja: švęsti per anksti

Nors galima pasidžiaugti dėl taip sparčiai nebekylančios užsikrėtimų COVID-19 kreivės, džiaugtis laimėjus kovą prieš virusą dar anksti – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Jos teigimu, pirmieji pandemijos valdymo priemonių švelninimai galėtų būti judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimas ir kai kurių ugdymo paslaugų atnaujinimas.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen sako, kad sergamumo COVID-19 statistikai ir toliau gerėjant, būtų galima svarstyti kai kurių karantino ribojimų švelninimus.

Seimo pirmininkės teigimu, pirmiausia galėtų būti atlaisvinamas judėjimas tarp savivaldybių, taip pat atnaujinamos ugdymo paslaugos jauniesiems mokiniams.

Švelnintų judėjimo ribojimus

„Manau, kad yra pagrindo labai tokiam santūriam optimizmui, tačiau galime konstatuoti tik tai, kad (užsikrėtimų – aut. past.) kreivė nebekyla į viršų, kad ji stabilizuojasi. Deja, teigiamų testų procentas yra vis dar pakankamai aukštas. Todėl manau, kad tikrai dar per anksti švęsti kokią nors tarpinę pergalę.

Apribojimai, žinoma, jie pasiteisino, jie buvo būtini. Situaciją reikia stebėti nuolat bet kol kas yra tik pristabdytas kreivės kilimas. Tie rezultatai, kurie leistų kalbėti apie žymų sušvelninimą, manau, kad jie dar nėra pasiekti“, – „Žinių radijui“ trečiadienį ryte sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkės teigimu, situacijai ir toliau gerėjant, pirmiausia galėtų būti švelninami judėjimo tarp savivaldybių ribojimai ir jauniausiųjų moksleivių ugdymas.

„Kalbant apie pirmuosius švelninimus, tai, žinoma, yra judėjimo klausimas tarp savivaldybių. Kitas dalykas, kaip žinome, moksleiviai, pradinukai yra vienos iš pirmųjų grupių, kurioms suvaržymai galėtų būti atlaisvinami. Gyvos pamokos galėtų būti atnaujinamos.

Bet vėlgi, tai turėtų būti daroma pasiekus užsibrėžtus kriterijus. Kiek pamenu, kriterijai yra labai konkretūs ir, matyt, bus remiamasi duomenimis. Džiaugiuosi, kad nėra blaškymosi, o yra iškelti tikslai, kuriuos pasiekus galima kalbėti apie sušvelninimą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Persirgusiems išimčių nežada

Paklausta, ar persirgusiems asmenims karantino sąlygos neturėtų būti švelninamos, Seimo pirmininkė sako, jog sprendimus reikėtų priimti solidariai.

„Klausimas logiškas, bet manau, kad ribojimus turime priimti solidariai, net ir tie, kurie esame persirgę COVID-19. Juolab kad puikiai suprantame, jog imunitetas nėra amžinas, jis, kaip suprantu, pagal naujausius duomenis tęsiasi nuo trijų iki šešių mėnesių. Taigi kažkuriuo momentu net ir persirgę COVID-19 grįžta į tų galinčių apsikrėsti gretas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Taip pat būtų svarstytinas imuniteto pasas, liudijantis, kad žmogus nėra pavojingas aplinkiniams.

„Kalbant apie imuniteto pasą ar kortelę, manau, jei mes patys to nesiimsime, tai, matyt, kitos kaimyninės šalys ar ES lygmeniu (imsis – aut. past.) Būsime priversti anksčiau ar vėliau prie to prieiti. Atgaivinant susisiekimą tarp valstybių, grįžtant į normalias vėžes, imuniteto kortelė bus reikalinga kaip dokumentas, liudijantis, kad esi nepavojingas kitiems.

Manau, kad tai yra ir gera idėja, ir neišvengiamas dalykas, kuris būtų naudingas ir tiesiog labai logiškas problemos sprendimas“, – tikino ji.

Slidinėjimo centrų neatidarys

Savaitgalį socialiniuose tinkluose pasipylus nuotraukoms nuo įvairių kalnelių, slidinėjimo centrai prašo leisti jiems veikti ir jiems. Įmonės teigia, kad gali užtikrinti saugius atstumus, o tai, kad visiems prieinami kalneliai yra nusėti slidinėtojų, bet slidinėjimo centrai veikti negali, jiems atrodo nelogiška.

„Žiema tikrai labai graži, bet vienaip ar kitaip turime grįžti prie to, kad solidarus apribojimų laikymasis yra vienintelis kelias į greitesnį normalų gyvenimą. Man rodos, kad vienos rūšies pramogų atlaisvinimas, kad ir labai suprantamas, jis vis tiek sukeltų sniego gniūžtės efektą. Lygiai kaip ir persirgę COVID-19 laikosi solidarumo, man rodos, reikėtų vengti išimčių“, – sako Seimo pirmininkė.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, atidarius slidinėjimo centrus, kiltų kitų įmonių nepasitenkinimo banga.

Visą pokalbį V. Čmilyte-Nielsen stebėkite šioje laidoje:


Rašyti komentarą...
N
Nu pypec
2021-01-13 11:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia atlaisvinsim, kad pradinukai eitų i mokyklą.!!! Jus verslus atlaisvinkit, smulkiam verslui leiskit dirbt, kuri uzdaret. Mokyklos turetu pradeti paskutinej eilej veikt. Ten didziausi virusai vaiksto. Vaikai lygiai tokie patys virusu nesiotojai. Cia atseit, tevams dirbt negalima nes coronas vaiksto, o jau 25 vaikams klasej sedet butina.. nu logikos nera jokios. Tai tuomet iskart visus ir paleiskit , baikit zaist tuos zaidimus. Paleiskit LT gyvent kaip gyvenom ir baikit gaudyti coronus.
Atsakyti
-9

O
Ona
2021-01-13 11:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia statybiniu prekiu parduotuves praverti ! Kai uzsisakai internetu,prekes neatitinka kokybes o grazinti negali,nes nenori priimti. Juk mes tiek neuzdirbam kad galetume pirkti "kate maise". O apie pradinukus. Vel atidarius mokyklas kils problema del atsinaujinusiu zidiniu. "Trukt uz vadziu ir vel is pradziu". Vel sedim uzdaryti namuose be darbo ir atlygynimu. Kazkoks briedas
Atsakyti
-7

k
kalba
2021-01-13 10:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
lyg nusimananti epidemiologijoje moterele
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų