• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį iš pavasario sesijos darbų programos išbraukė Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Seimas ketvirtadienį iš pavasario sesijos darbų programos išbraukė Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

REKLAMA

Už tokį Seimo narių Mišrios grupės atstovės Agnės Širinskienės pateiktą siūlymą balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 44 ir susilaikė dešimt Seimo narių.

Už partnerystės klausimo išbraukimą balsavo opozicinės „valstiečių“, „darbiečių“ ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos bei 13 valdančiųjų konservatorių ir du Liberalų sąjūdžio atstovai.

Po šio balsavimo partnerystės įteisinimo siekiančios Laisvės partijos atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas valdančiąją koaliciją išvadino „šiaudine“ ir siūlė netvirtinti programos, o po savaitės balsuoti iš naujo.

„Šiaudinėm kojytėm grįstas mūsų Seimas, jei negali principinių sprendimų priimti, šiaudinė yra ir ši koalicija, jei neatlaiko rimtesnio išbandymo“, – sakė V. Mitalas.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal Seimas padarys savaitės pertrauką, atvės, ir mes galėsim koalicijoje su visais krikščionimis demokratais ir agroliberalais nuosekliau pasišnekėti, kokius vertybinius ir kitus klausimus dedame į šią pavasario sesijos darbų programą“, – kalbėjo V. Mitalas.

REKLAMA

Pavasario sesijos darbų programa ketvirtadienį buvo patvirtinta – už balsavo 89, prieš ir susilaikė po 13 Seimo narių, prieš buvo valdančioji Laisvės frakcija, taip pat opoziciniai socialdemokratai.

Praėjusių metų pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Projektui nepritarė dalis konservatorių ir liberalų.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Kaip tik labai pricipingi seimo nariai,p.Mitalai! Tik Jus ir liberalai niekaip negali su to susitaikiti ir suprasti. Kiekvienas turi savo principus,pradėkite galiausiai dirbti produktiviai Tautai ir Valstybės labui bent į kadencijos pabaigą,o žiūrėk ir koks laisvietis prasibraus rudeni į seimą iš vienmandatinio!
Valio, šaunuoliai.
Laisvės partija nuvylė Šimonko
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų