Lietuvos muitinės pareigūnai Kauno apylinkėse aptiko cigarečių kontrabandos sandėlį. Tačiau, be nemažo kiekio rūkalų (jų vertė apie 70 tūkst. litų), muitinės kriminalistai Kačerginės gyventojo A. K. namuose surado ir, kaip manoma, sprogmenų - septynias įvairaus dydžio kartonines tūteles su sprogstamąja medžiaga ir devynis detonatorius. Šie sprogmenys perduoti antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" išminuotojams.

Pasak Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) atstovo spaudai, kontrabandinius rūkalus automobiliu "BMW 525" vežę Kauno apylinkių gyventojai A. K. ir V. K. Kauno teritorinės muitinės pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnų buvo sustabdyti kelyje Kaunas-Šakiai.

Patikrinę automobilį, muitininkai jame aptiko 3 196 pakelius įvairių rūšių ("West tri-logic Silver", "Bond street lights", "Bond street superlights") rūkalų su rusiškomis banderolėmis. Bendra sulaikytų cigarečių vertė - apie 22 tūkst. litų.

V. K. pripažino, kad automobilyje rastos cigaretės priklauso jam. Už tai, kad gabeno akcizinių prekių daugiau nei galima gabenti Lietuvos teritorijoje be importo muitų, akcizų, PVM sumokėjimą patvirtinančių dokumentų, V.K. buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Tačiau tuo ši istorija nesibaigė. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai patikrino V. K. bendrakeleivio A. K. namus Kačerginėje (įtarta, kad ten gali būti sandėliuojami nelegalūs rūkalai). Muitinės kriminalistų įtarimai pasitvirtino - atlikus kratą A. K. namuose ir pagalbinėse patalpose rasta net aštuonių rūšių rusiškų kontrabandinių rūkalų. Bendra sulaikytų cigarečių vertė - apie 70 tūkst. litų.

REKLAMA

Beje, paties šeimininko kratos metu namuose nebuvo.

Kratos metu pareigūnai aptiko ir, kaip įtariama, nemažai sprogmenų - buvo rastos septynios įvairaus dydžio kartoninės tūtos.

Preliminariais duomenimis, - tai veikiausiai dar sovietinių laikų sprogmenys, kurie sovietinės armijos karinių pratybų metu buvo naudojami artilerijos sviedinio sprogimo imitacijai. Tokioje tūtoje, priklausomai nuo jos dydžio, gali būti 50-100 g trotilo.

Ten pat muitinės kriminalistai aptiko ir devynis, kaip manoma, sprogmenų detonatorius, su prijungtais laidais.

Į įvykio vieta buvo iškviesti antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" išminuotojai, kuriems ir perduoti rasti pavojingi daiktai.

MKT Marijampolės skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Apie tai žiūrėkite LNk žinių videoreportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų