Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl specialiomis lietuviškomis banderolėmis nepaženklintų cigarečių gabenimo ir laikymo. Prieš teismą stos jau anksčiau aštuonis kartus teistas vyriškis.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai pavasarį, kai kratą viename iš Kauno garažų atlikę pareigūnai aptiko 19 500 cigarečių pakelių "Jing Ling", kurios buvo pažymėtos Rusijos Federacijos banderolėmis. Nustatyta, kad cigaretės viršijo nustatytą akcizais apmokestinamų prekių 250 MGL vertės sumą - bendra jų suma buvo didesnė nei 93 tūkst. litų.

Pasak prokuroro Dainiaus Simonavičiaus, byloje atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikoma tai, kad 56 metų M. N. pats atvyko į policijos komisariatą ir prisipažino neteisėtai disponavęs cigaretėmis.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, asmuo, kuris pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų.

2008-aisiais Lietuvoje buvo užregistruoti 108, o pernai - 138 kontrabandos atvejai. Pastebima, kad gerėja šių nusikaltimų ištyrimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų