REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Sviatlana Cichanouskaja (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja teigia, kad į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai plūstantys migrantai – Aliaksandro Lukašenkos bandymas kerštauti. 

26

Demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja teigia, kad į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai plūstantys migrantai – Aliaksandro Lukašenkos bandymas kerštauti. 

REKLAMA

„Lukašenkos šalies valdymo metodai – dažnai šlykštūs, pasakysiu taip. Tai, ką dabar matome su į Lietuvą siunčiamais migrantais, tai organizuoja mūsų vadinamoji valdžia – tai dar vienas įrodymas, kad jiems nebeveikia įprasti jų veikimo būdai.

Lukašenka taip bando kerštauti. Labai atsiprašau. Bet žinau, kad vienintelis asmuo, kurį galima kaltinti – Lukašenka. Man labai gaila dėl to, kas dabar vyksta, bet, manau, susitvarkysime“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo S. Cichanouskaja.

Pasipriešinimas persikėlė į pogrindį

Paklausta apie tai, kodėl Baltarusijoje šiuo metu pritilę protestai po pernykščių prezidento rinkimų, išrinktoji šalies vadovė teigia, kad pasipriešinimo judėjimas dabar veikia pogrindyje, tačiau vis dar yra aktyvus.

REKLAMA
REKLAMA

Daug savanorių dirba šalyje, patys platina visą reikalingą informaciją, nes, kaip žinote, žiniasklaida Baltarusijoje buvo sunaikinta“, – sakė S. Cichanouskaja.

REKLAMA

Pabėgėlių klausimu svarsto pasitelkti karius

Dėl galimybės priimti į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai plūstančius migrantus kreiptasi į visas Lietuvos savivaldybes, taip pat svarstoma pasitelkti karius, kiek anksčiau teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji teigia davusi pavedimą pradėti statyti palapinių miestelį, kuriame būtų daugiau nei 1 tūkst. vietų.

„Noriu pasakyti, kad yra kreiptasi į visas Lietuvos savivaldybes, paprašyta iki liepos 7 pateikti visą informaciją apie savo galimybes priimti neteisėtus migrantus bei pateikti finansinį bei kitą poreikį“, – sekmadienio vakarą žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Čia yra klausimas ne tik su patalpomis, bet ir su logistiniais, maitinimo, higienos dalykais“, – pridūrė ministrė.

Anot jos, į gyventojų saugumo užtikrinimą bus įtrauktos visos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) institucijos, svarstoma pasitelkti karius savanorius.

„Noriu patikinti, kad iš VRM pusės bus užtikrinta visokeriopa apsauga, įtraukiant visas mūsų institucijas – pirmiausia, policiją, pasienio pareigūnus, viešojo saugumo pareigūnus, prašysime pagalbos iš Šaulių sąjungos“, – teigė ministrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat svarstome pasitelkti karius savanorius, kad jie mums padėtų šią situaciją suvaldyti ir kad žmonės, šalia kurių apgyvendinami neteisėti migrantai, jaustųsi saugūs“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Anot jos, priimami sprendimai dėl papildomos infrastruktūros migrantų priėmimui – iki liepos 28 dienos bus pastatyti moduliniai nameliai, Druskininkų savivaldybėje pradėti statyti angarai.

Be to, A. Bilotaitė teigia nurodžiusi pradėti statyti palapinių miestelį, kuriame neteisėtiems migrantams būtų apie 1 tūkst. vietų.

REKLAMA

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1232 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra beveik penkiolika kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus, kai buvo sulaikytas 81 toks užsienietis.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų iš Baltarusijos srauto Vyriausybė penktadienį valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją. 

Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų