Čaplinskas: turintieji šią kraujo grupę galėtų būti ramesni dėl COVID-19

Nauji duomenys atskleidžia galimą kraujo grupės ryšį su COVID-19. Vienos jų savininkai galėtų būti mažiau jautrūs šiam virusui. Tokia žinia dalinasi profesorius Saulius Čaplinskas.

Anot jo, 0 kraujo grupę turintys žmonės gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma. Tą rodo „Blood Advances“ medicininiame žurnale paskelbti retrospektyvūs tyrimai.

„473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų iš Danijos palyginamieji duomenys parodė, kad užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp 0 kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A, B ir AB grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų. Tyrimas Kanadoje parodė, kad A ar AB kraujo grupių COVID-19 užsikrėtusiems asmenims dažniau prireikė mechaninio plaučių ventiliavimo bei dializės dėl inkstų nepakankamumo ir jie praleisdavo ilgesnį laiką intensyvios priežiūros skyriuose nei pacientai su 0 ir B kraujo grupe. 0 kraujo grupės pacientams Italijoje ir Ispanijoje sunkios koronavirusinės infekcijos rizika buvo 50 proc. mažesnė. Tyrimas Masačiusetse parodė, kad COVID-19 tikimybė yra mažesnė tarp 0 kraujo grupės asmenų. Prie šios išvados priėjo ir protrūkio Honkongo ligoninėje tyrimas.

Ar asociacija patvirtina priežastį? Į tai dar reikia atsakyti. Bet, nepaisant jūsų kraujo grupės, turite laikytis gerai žinomų saugumo rekomendacijų: laikytis fizinės distancijos, rankų higienos, dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes ir vengti artimų kontaktų uždarose erdvėse“, – dėstė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas savo „Facebook“ paskyroje.

Pagrindinės grupės pagal ABO sistemą yra keturios: pirmoji 0 (I), antroji A (II), trečioji B (III), ketvirtoji AB (IV).

Rh sistema gali būti Rh+ (rezus teigiama) arba Rh- (rezus neigiama).

Trečiadienį fiksuotas naujas per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusu susirgusių asmenų skaičius. Jis pasiekė 311. Iš viso dėl viruso jau mirė 120 gyventojų.


Rašyti komentarą...
G
Grazina
2020-10-22 14:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiūrėkit kad žmonės gautų gydymą dėl kitų ligų nes miršta zmonės
Atsakyti
-12

T
Taigi
2020-10-23 07:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepazistu nei vieno mirusio nuo sito viruso, o nukentejusiu nuo negauto laiku gydymo ir apleidimo zinau net keturis....tai gal neatsaukinekit planinio gydymo del to viruso...nes skaiciai rodo kitka :)
Atsakyti
-9

N
Nezinomas
2020-10-22 14:00:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (45)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų