REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje plintant omikron variantui, profesorius Saulius Čaplinskas paaiškino, kodėl šis variantas plinta taip greitai. 

Lietuvoje plintant omikron variantui, profesorius Saulius Čaplinskas paaiškino, kodėl šis variantas plinta taip greitai. 

REKLAMA

Pasak profesoriaus, tai susiję su tuo, kad omikron ilgai išlieka ant įvairių pavirščių. 

„Kodėl omikron plinta taip greitai? Kiek laiko omikron išlieka atsparus ant paviršių?

Naujame Kioto prefektūros medicinos universiteto Japonijoje atliktame ir bioRxiv platformoje publikuojamame tyrime buvo išmatuotas įvairių SARS-CoV-2 variantų išgyvenimo ant skirtingų paviršių laikas.

Tyrimai parodė, kad omikron variantas sugeba 193,5 valandas (apie 8 dienas) išgyventi ant plastiko (polistireno) paviršiaus. Tai daugiau nei 3 kartus lgiau palyginti su pradiniu Wuhano (56 val. ) ir gamma (59,3 val.) variantais bei daug daugiau nei delta (114 val.) ar beta (156,6 val.) variantais. Tik alpha variantas pasižymėjo panašiu 191,3 val. atsparumu.

Omikron 21,1 val. išgyvena ant odos ir tai žymiai ilgiau Wuhano (8,6 val.), gama (11 val.) ir delta (16,8 val.) variantai. Alfa (19,6 val.) ir beta (19,1 val.) variantų išgyvenamumas buvo panašus.

REKLAMA
REKLAMA

Nors omikron atsparesnis nei Wuhano variantas dezinfekavimo priemonėms, jis panašus į kitų SARS-CoV-2 variantų atsparumą. Bet kuriuo atveju papildomos nei šiuo metu taikoma dezinfekcijos nereikia.

REKLAMA

Anot tyrimą atlikusių mokslininkų, šis tyrimas parodė, kad omikron pasižymi didžiausiu stabilumu išorinei aplinkai ir tai gali būti vienas iš veiksnių, leidusių omikron sparčiai plisti ir pakeisti delta variantą.

Per pastarąsias kelias valandas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) paskelbė, kad omikron variantas dabar sudaro 78 proc. diagnozuotų SARS-CoV-2 atvejų ir tapo dominuojančiu Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje erdvėje“, – aiškina profesorius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų