• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas buvusią teisėją Andželiką Šimaitienę pripažino kalta dėl labai didelės vertės sukčiavimo ir skyrė jai 11 tūkst. eurų baudą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas buvusią teisėją Andželiką Šimaitienę pripažino kalta dėl labai didelės vertės sukčiavimo ir skyrė jai 11 tūkst. eurų baudą.

REKLAMA

Kaip antradienį pranešė prokuratūra, bylos duomenimis, 2016 metais A. Šimaitienė, siekdama apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, klaidindama nukentėjusiuosius dėl savo ketinimų vykdyti sutartinius įsipareigojimus, trims Latvijos piliečiams pateikė pasiūlymą jų vykdomiems projektams gauti finansavimą iš užsienio finansinių institucijų.

Įsteigusi jokios veiklos nevykdžiusią įmonę, A. Šimaitienė 2017 metų pradžioje su latviais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią nukentėjusieji iš viso jai sumokėjo daugiau kaip 280 tūkst. eurų.

Anot pranešimo, sutartinių įsipareigojimų – gauti finansavimą iš užsienio finansinių institucijų – buvusi teisėja nevykdė ir neketino vykdyti, o jai sumokėti pinigai naudoti kitiems mokėjimams atlikti bei nuteistosios asmeninėms reikmėms.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nustatė, kad, siekdama, jog nukentėjusieji nesikreiptų į teisėsaugos institucijas, A. Šimaitienė teikė jiems išgalvotą informaciją apie sutarties vykdymą bei pasirašė skolos grąžinimo sutartį, kurios taip pat neketino vykdyti, suprasdama, kad apgaule įgyto didelės vertės turto negalės grąžinti.

REKLAMA

Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius. Pagal juos buvusi teisėja Latvijos piliečiams turės bendrai atlyginti didesnę nei 287 tūkst. eurų turtinę bei neturtinę žalą.

Siekiant užtikrinti civilinių ieškinių vykdymą, prokurorų nutarimais paskirti laikini nuosavybės teisės apribojimai kaltinamosios turtui, įskaitant ir teisę į Europos Žmogaus Teisių Teismo jai kitoje byloje priteistą 77 tūkst. eurų. Šie apribojimai, teismo sprendimu, palikti galioti iki A. Šimaitienės visiško atsiskaitymo pagal priteistus civilinius ieškinius.

REKLAMA
REKLAMA

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Tai ne pirmas nuosprendis, kuriuo buvusi Vilniaus miesto 3-iosios apylinkės teismo teisėja A. Šimaitienė pripažįstama kalta dėl sukčiavimo. Įsiteisėjusiu Kauno apygardos teismo 2016 metų balandžio nuosprendžiu jai buvo skirta 7500 eurų bauda. Naują nusikalstamą veiką ji padarė dar neišnykus teistumui.

A. Šimaitienė teisėja nebedirba nuo 2006 metų.

Už teisėjo vardo pažeminimą ją 2011 metais iš pareigų atleido prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prieš tai, 2006-aisiais prezidentė buvo sustabdžiusi jos, kaip teisėjos, įgaliojimus.

Nustatyta, kad A. Šimaitienė vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais, melagingais liudytojų parodymais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų