• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėja Danguolė Bublienė paskirta šio teismo pirmininke.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėja Danguolė Bublienė paskirta šio teismo pirmininke.

REKLAMA

Seimas antradienį slaptu balsavimu 81 balsu „už“, dešimt – „prieš“ ir 18 susilaikius paskyrė ją į LAT vadovės pareigas.

Parlamentui pritarus jos skyrimui, D. Bublienė naujas pareigas pradės eiti kovo 27 dieną.

Praėjusią savaitę prisistatydama Seime teisėja sakė, kad LAT turi tapti teisinės minties lyderiu.

„LAT matau kaip teisinės minties ir teisės politikos vystymo lyderį, drąsiai ir kartu išmintingai užtikrinantį asmenų teises, ir šiam tikslui jungiantį ne tik teismų, bet ir teisininkų bendruomenę“, – teigė D. Bublienė.

Ji tai pat sakė, kad teismų darbuotojų atlyginimai privalo būti konkurencingi, kad galėtų pritraukti geriausius teisininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai lapkritį D. Bublienę Seimas paskyrė LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininke. Šiame teisme ji dirba nuo 2017 metų.

Prieš tapdama teisėja D. Bublienė yra dirbusi advokate, Teisingumo ministerijoje, asistente Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetuose.

REKLAMA

Kandidatė teisininko kvalifikaciją įgijo Vilniaus universitete, ten pat baigė doktorantūros studijas, yra socialinių mokslų daktarė.

2004 metais D. Bublienė prezidento dekretu apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, taip buvo įvertinti šios teisininkės nuopelnai už paramą Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje.

LAT vadovo atranka paskelbta gruodžio pabaigoje, po kelerių metų pavykus suformuoti visą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų korpusą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuolatinio pirmininko LAT neturi nuo 2019 metų liepos, kai iš šių pareigų buvo atleistas Rimvydas Norkus, išvykęs dirbti į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą Liuksemburge.

Pagal Teismų įstatymą, nesant nuolatinio teismo vadovo jam vadovauja vienas iš skyrių pirmininkų, turintis didesnį teisėjo darbo stažą šiame teisme.

Dabar Aukščiausiajam Teismui vadovauja Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė.

Tiek Konstitucijoje, tiek Teismų įstatyme įtvirtinta, jog LAT pirmininkas skiriamas iš visų paskirtų šio teismo teisėjų. Nuo 2019 metų nebuvo ilgesnio laiko, kad teisme dirbtų visi teisėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LAT pirmininką skiria Seimas prezidento teikimu.

Šis teismas yra galutinė instancija civilinėms, baudžiamosios ir administracinėms byloms. LAT verdiktai yra neskundžiami.

LAT skelbia, kad jo funkcija taip pat yra formuoti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką aiškinant ir taikant įstatymus, plėtoti teisę ir tokiu būdu užtikrinti vienodą teisės aiškinimą ir taikymą visoje valstybėje.

Nagrinėdamas bylą kasacine tvarka, šis teismas patikrina, ar žemesnės instancijos teismas nepadarė teisės aiškinimo ar taikymo klaidos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų