Brazilija prieš olimpiadą: paplūdimio gražuolės, baimė dėl saugumo ir...laukimas

Rio de Žaneire sportininkai įnirtingai treniruojasi ruošdamiesi jau rytoj prasidėsiančioms olimpinėms kovoms. Valdžia nepatenkinti vargingų priemiesčių gyventojai stato barikadas olimpinio deglo kelionei, tuo metu kiti miesto gyventojai ir turistai lepinasi paplūdimiuose.

Prieš olimpiadą ištyrę Rio de Žaneiro pakrančių vandens kokybę užsienio ekspertai nustatė, kad saugias normas užterštumas viršija tūkstančius kartų. Nors čia vandenyje šiukšlių ir nesimato, vandenyje gali būti daugybė virusų, suneštų kanalizacijos atliekų iš Argentinos gilumos. Jei maudotės šiame Ipanemos ar arčiau įlankos esančiame Kopakabanos paplūdimyje, medikai ragina jokiais būdais nekišti į vandenį galvos, kad jo nepatektų į nosį ar burną.

Tačiau ne visi apie tai žino ir ne visiems tai rūpi. Vanduo čia atrodo kur kas švaresnis nei mūsų Baltijos kurortų paplūdimiuose.

Sinoptikai žada, kad toliau orai čia tik šils ir savaitgalį pasieks 30 laipsnių. Nuo vandenyno pučiantis vėjas stiprokas ir kelia bangas. Tad valandai kitai ar visai dienai susirinkę mėgautis braziliškos žiemos malonumais, vieni poilsiautojai tiesiog šoka į žydrą vandenį, kiti prieš leisdamiesi į bangas griebia dar ir lentą. Štai šie jaunuoliai – prie karštesnių orų pratę brazilai, tad merginos žengti į vandenį ilgai nesiryžta.

REKLAMA

Protestuotojų visur gausu

Rio de Žaneiro šiaurėje biudžetininkams algų nemokančia valdžia nepatenkinti protestuotojai, mėginę sutrukdyti olimpinio deglo kelionę į pagrindinį stadioną, policijos buvo išvaikyti ašarinėmis dujomis.

Čia, Ipanemoje, protestuotojų taip pat yra, tačiau čia pat budintys kariai į juos žiūri ramiai ir į tokius patriukšmavimus nesikiša.

Šie Rio de Žaneirą visame pasaulyje garsinantys paplūdimiai – nemokami, tad ir prabangos čia nėra. Dalis poilsiautojų – vietiniai gyventojai, neįsivaizduojantys dienos be paplūdimio. Daug čia ir užsieniečių, atvykusių pailsėti. Taip pat čia vis daugiau ir sporto turistų, jau kitą savaitę arenose sirgsiančių už savo šalies sportininkus.

Išsamiau žiūrėkite TV3 siužete:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų