Prokurorų prašymu Panevėžio miesto apylinkės teismas pirmadienį pratęsė vieno Biržų ūkininko reketu ir svetimo turto pasisavinimu įtariamų tėvo ir sūnaus Virginijaus ir Gerhardo Jonaičių suėmimą dviem mėnesiams.

V. ir G. Jonaičiai kartu su dar trim įtariamaisiais – 45 metų Kęstučiu Koplunu, 32 metų Valdu Žukausku ir 44 metų Giedriumi Rimkumi – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnų po ilgo tyrimo buvo sulaikyti šių metų rugsėjo 5-osios rytą.

Įtariama, kad biržiečiai, grasindami susidoroti, iš vieno Panevėžio apskrities ūkininko reikalavo 150 tūkst. litų. Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo paaiškėjo, kad veikdami kaip grupuotė jie siekė atimti ar atimdavo pinigines lėšas, gaunamas iš Nacionalinės mokėjimo agentūros, taip pat siekė užvaldyti žemės sklypus. Biržiečiai itin sėkmingai dalyvaudavo kai kuriose varžytinėse, įtariama, kad buvo spaudžiami kiti jų dalyviai.

Už nelegaliai įgytas lėšas įtariamieji pirko nekilnojamojo turto, žemės sklypų, prabangių mašinų ar kitais būdais bandė legalizuoti pinigus.

Po sulaikymo operacijos laikinai apribotos teisės į įvairų sulaikytų įtariamųjų bei jų artimųjų turtą – namus, butus, žemės sklypus, automobilius. Teismas K. Koplunui skyrė kardomąją priemonę – sulaikymą 2 mėnesiams, V. Žukauskui – mėnesiui, V. ir G. Jonaičiams – 10 parų.

REKLAMA

G. Rimkui skirta kiek švelnesnė kardomoji priemonė ir teismas net neprašė jo suimti.

Gaujos vadu įvardijamo V. Jonaičio advokatas bandė įrodyti, kad jo ginamojo negalima laikyti nelaisvėje daugiau kaip dešimt parų dėl itin prastos jo sveikatos. Kaip to įrodymas buvo Biržų rajono apylinkės teismo nutartis baudžiamojoje byloje, kur V. Jonaitis buvo kaltinamas sukčiavimu stambiu mastu, pripažinti V. Jonaitį nepakaltinamu. Jam skirtas priverstinis gydymas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje bendrojo stebėjimo sąlygomis. Tačiau, atrodo, šie argumentai teismo neįtikino, ir buvo pratęstas suėmimas dviem mėnesiams.

Tiek pat suimtas ir V. Jonaičio sūnus Gerhardas. Nors advokatas bandė įtikinti, kad ekologinio ūkio savininko sulaikymas jam atneš nemažų nuostolių, teismo tokios kalbos nesugraudino.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų