tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaikyti pirmieji Lietuvos piliečiai, kaip įtariama, neteisėtai gabenę migrantus į užsienį.

Sulaikyti pirmieji Lietuvos piliečiai, kaip įtariama, neteisėtai gabenę migrantus į užsienį.

REKLAMA

„Pirmą kartą yra sulaikyti Lietuvos piliečiai, kurie dalyvavo neteisėtų migrantų gabenime. Tie asmenys siejami su organizuoto nusikalstamumo pasauliu“, – žurnalistams pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Tai irgi yra tam tikras požymis, kad mūsų nusikalstamas pasaulis įsitraukia į šitas schemas“, – teigė ji.

Pasak vidaus reikalų viceministro Kęstučio Lančinsko, Lietuvos nusikalstamo pasaulio įsitraukimas į neteisėtą žmonių gabenimą buvo laiko klausimas, nes tai – pelninga veikla.

„Jie bandė pervežti nelegalius migrantus iš Lietuvos į kitą Europos šalį“, – apie sulaikytuosius sakė viceministras.

REKLAMA

Pasak jo, bandyta pervežti aštuonis asmenis.

Ministrės duomenimis, Generalinė prokuratūra dėl neteisėtų migrantų gabenimo iki šiol yra pradėjusi 32 ikiteisminius tyrimus, įtarimai pateikti 67 asmenims, nuteisti 38 žmonės.

REKLAMA

Lietuvą pasiekė Turkijos parama – 90 km koncertinos

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė nuotoliniu būdu susitiko su Turkijos vidaus reikalų ministru Süleyman Soylu ir aptarė esamą migracijos situaciją bei Turkijos paramos pristatymą. Turkija Lietuvai dovanoja 90 km koncertinos ir 4600 vienetų maisto davinių. Parama jau pasiekė Klaipėdos uostą, o į Medininkus bus pristatyta gruodžio 23 d.

„Dėkojame Turkijai už visokeriopą pagalbą migracijos krizės metu. Paramos poreikis išlieka aktualus – turime įrengti 508 km fizinio barjero, tad kiekvienas padovanotas koncertinos metras yra labai svarbus“, – pranešime teigė ministrė.

REKLAMA

A. Bilotaitės teigimu, Turkijos vyriausybės veiksmai apribojant tam tikrų šalių piliečių keliones su „Turkish Airlines“ kartu su Irako vyriausybės sprendimu sustabdyti skrydžius į Minską padėjo sumažinti neteisėtų migrantų srautus prie Lietuvos – Baltarusijos sienos.

Lietuvos delegacijos keletą kartų lankėsi Turkijoje, kur susipažino su migracijos srautų valdymo instrumentais. Turkijos policijos generalinio direktorato atstovai Lietuvos pareigūnams taip pat vedė mokymus neteisėtos migracijos ir suklastotų kelionės dokumentų nustatymo klausimais.

Susitikimo metu S. Soylu pabrėžė, jog Lietuvos problemos Turkijai yra gerai suprantamos. Turkija yra didžiausią skaičių migrantų priglaudusi šalis – joje yra apie 4 mln. migrantų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų