• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį Islandijoje aptarė Lietuvos rytinės Europos Sąjungos (ES) išorės sienos su Rusija ir Baltarusija apsaugos stiprinimo priemones.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį Islandijoje aptarė Lietuvos rytinės Europos Sąjungos (ES) išorės sienos su Rusija ir Baltarusija apsaugos stiprinimo priemones.

REKLAMA

Ministrė taip pat su Islandijos pasieniečiais pasidalijo neteisėtos migracijos ir kontrabandos valdymo bei civilinės saugos stiprinimo patirtimis, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Hibridinė Baltarusijos režimo ataka ir neteisėtų migrantų antplūdis bei Rusijos karas prieš Ukrainą privertė permąstyti sienų valdymo koncepciją. Per trejus metus rytinė ES siena, kurios dalį saugo Lietuva, neatpažįstamai pasikeitė – pastatytas fizinis barjeras, įdiegtos sienų stebėjimo sistemos ir antidronų technologijos, baigiamas tiesti patrulio takas, taip pat atkuriama Pakrančių apsaugos rinktinė. Tad Islandijos kaip jūrinės valstybės patirtys mums labai vertingos“, – pranešime cituojama ministrė. 

A. Bilotaitė lankėsi Islandijos pakrančių apsaugos tarnyboje, kur susipažino su islandų naudojamomis jūros sienos apsaugos priemonėmis. Ministrė taip pat stebėjo tarptautines išminuotojų pratybas „Šiaurės iššūkis 2023“, jų tikslas – treniruoti išminuotojus neutralizuoti realiuose teroristiniuose incidentuose naudotus savadarbius ir karinius sprogstamuosius įtaisus, didelį dėmesį skiriant uosto ir jo infrastruktūros apsaugai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pranešimo, Islandija, nors nėra ES narė, bendradarbiauja su Europos ir tarptautinėmis agentūromis sienų saugumo ir teisėsaugos klausimais, dalijasi informacija ir žvalgybos duomenimis, taip prisidėdama prie kovos su tarptautinėmis grėsmėmis.

REKLAMA

Pasak ministerijos, dėl unikalios geografinės padėties ir sudėtingo reljefo Islandija garsėja veiksmingomis paieškos ir gelbėjimo operacijoms. Nuo 2021 metų šalis prisijungė prie Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų.

Ketvirtadienį A. Bilotaitė su Islandijos teisingumo ministre, Nacionalinės policijos vadovu, Apygardos prokuroru ir kitais pareigūnais aptars veiksmingiausias priemones kovojant su narkotikų vartojimu ir paplitimu, ypač tarp nepilnamečių ir jaunimo.

Juokingiau nebūna :) Aptarė Lietuvos sienų gynybą su salos Vyriausybės atstovais :)
Taip ir sakytų, kad pažintinę kelionę už mok. mokėtojų pinigus pasidarė, bet per kvaila, suka uodegą, bet nesėkmingai.
Ji dar taip ir nesuprato, kad pastojo ne nuo smėlio smiltelės ralyje...
KALIAUSE, bent galva issiplauk. TVARTELIO degrade
bebras. Ką pasako moters išvaizda, kai dirba vyriškus darbus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų