Bilotaitė apie statomą palapinių miestelį: bus aptverta tvoromis, dirbs tiek kariuomenė, tiek kitos pajėgos

Lietuvai kovojant su neteisėtų migrantų antplūdžiu iš Baltarusijos, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, jau rengiamos atsakomosios priemonės Lukašenkos režimui. Numatyta, kad artimiausiomis dienomis bus sprendžiamos ir papildomos priemonės efektyviau ir geriau valdyti pabėgėlių situaciją. 

Pirmadienį žurnalistams ministrė A. Bilotaitė sakė, kad prieš Lietuvą yra vykdomas hibridinis karas ir viena ir to karo priemonių – neteisėta migracija.

„Ir mes matome tai, nes Baltarusijos režimas tą daro sąmoningai. Tame dalyvauja net ir jų pasienio pareigūnai“, – pirmadienį sakė A. Bilotaitė.

Sieks paspartinti procedūras

Šiuo metu, anot ministrės, yra rengiamos papildomos atsako priemonės.

„Pirmiausia yra stiprinamas pasienis, yra dėliojamas papildomas planas dėl papildomų fizinių priemonių. Taip pat dėl papildomų pajėgų, tame tarpe ir kariuomenės įsitraukimo“, – laidoje „Dienos komentaras“ išvardijo ministrė.

Ji pabrėžia, kad labai svarbu paspartinti prieglobsčio procedūras. Norima, kad jos truktų greičiau – per 10 dienų. Labai svarbu – procedūrų paspartinimas.

„Kitas dalykas, grąžinimo procedūros į kilmės šalis, nes mes tikrai nesiruošiame šių asmenų priimti pas save. Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad tie asmenys grįžtų į jų kilmės šalis“, – pridūrė A. Bilotaitė.

Sulaikoma 90 proc. pabėgėlių

Lietuvos pasienis, jos teigimu nėra „kiauras“ ir toks pasakymas yra sąmoningai skleidžiamas mitas.

„Mūsų pasienio pareigūnai sulaiko tikriausiai 90 proc. neteisėtai sieną kertančių žmonių.

Situacija yra tokia, kad tie žmonės, kurie patenka į Lietuvos Respubliką ir pasiprašo prieglobsčio, įsijungia visos procedūros ir kiti procesai, kurie yra labai aiškiai reglamentuoti kai kurių Europos Sąjungos reglamentų ir teisės aktų“, – pabrėžė ji.

Jau derinamos atsako priemonės

Ministrės teigimu, situacija šalyje yra valdoma, tačiau nuspėti visų Baltarusijos režimo veiksmų neįmanoma. Tarpusavyje bendradarbiaujančios Lietuvos institucijos jau rengia atsaką jam.

„Mes šią situaciją valdome. Žinoma, matydami ir suprasdami, kad Lukašenkos režimas yra neprognozuojamas, iš jo galima tikėtis bet ko – sunku pasakyti, kas gali nutikti rytoj ar poryt.

REKLAMA

Mūsų visos institucijos, pirmiausia, Vidaus reikalų ministerijos (VRM), tiek Krašto apsaugos ministerijos institucijos, kariuomenė – visi dirba, bendradarbiauja ir yra derinamos atsako priemonės, kad duotume aiškią poziciją, jog Lietuva to netoleruos. Tai bus padaryta“, – sakė ji.

Vyko pasitarimas

Ministrės teigimu, pirmadienį vyko pasitarimas, kuriame buvo sprendžiama apie papildomas priemones, kurios padėtų situaciją efektyviau ir geriau valdyti.

„Manau, kad šiandien arba rytoj apie tai bus informuota“, – pridūrė A. Bilotaitė.

Savivaldybės yra įsitraukusios VRM padėti klausimais, susijusiais su  karantinavimo dalykais: „Ir tikrai, savivaldybės nebus apkraunamos ir užkraunamos ta našta. Taip, mes šiandien paprašėme informacijos visų savivaldybių apie jų galimybes apgyvendinti tuos žmones ir užtikrinti tam tikrą logistinį procesą“, – sakė ministrė.

Ji taip pat pažymi, kad neteisėti migrantai nebus apgyvendinti savivaldybių paskirtose patalpose, bus įrengtas palapinių miestelis, kuriame jie ir bus apgyvendinti.

Ta teritorija bus aptverta tvoromis: „Ir tikrai gyventojai gali jaustis saugūs, nes visos institucijos, tiek kariuomenė, tiek kitos pajėgos dirbs, kad tas saugumas būtų užtikrintas“, – pirmadienį teigė A. Bilotaitė.

Prieglobsčio procesas, anot jos, turi trukti kuo trumpiau – per 10 dienų priimamas ir išnagrinėjamas sprendimas.

Jos žiniomis, Užsienio reikalų ministerija labai aktyviai dirba migrantų sugrąžinimo į jų kilmės šalis klausimu, kad tie asmenys būtų grąžinti ten, iš kur jie ir yra kilę.

Visą Dienos komentarą žiūrėkite viršuje esančiame video.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-07-05 19:10:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzenka tu kliedesiu apie apgyvendinima. Mane labiausiai domina kas daroma kad butu uztikrinta valstybines sienos apsauga ir nelegalus jos kirtimas nebuti imanomas.
Atsakyti
-1

t
to piliete
2021-07-05 19:40:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palikit Lukasenka ramybeje, jis gali daryti ka nori ir ne jis atsakingas uz LT sienos apsauga. Jei sienos apsauga butu bent minimaliai tokia, kokia turi buti NATO isorines sienos apsauga, jokie nelegalai nepraeitu. Vadzios pasakos apie Lukasenkos kersta tai noras nuslepti VSAT nesugebejima atlikti savo pareigu.
Atsakyti
-5

žmogus
2021-07-05 18:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas belieka Lietuvos žmonėm ? -tik ginkluotis,nes DĖKA KONCERVATORIU ANUKO,mes pakliuvome i pinkles galbut teroristu kurie tyčia siunciami i ramias šalis kelti raušiu.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų