REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš ketverius metus atėję dirbti į Seimą milijonieriais save tituluoti galėjo 28 parlamentarai. Besibaigiant šio Seimo kadencijai milijonieriais vadinti jau galima per keturiasdešimt Seimo narių.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal trečiadienį viešai paskelbtas politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijas 2007 metais Seime dirbo 43 milijonieriai.

REKLAMA

Tarp „Valstybės žiniose“ paskelbtų deklaracijų nepavyko rasti socialdemokrato Viačeslavo Škilio deklaracijos. 2006 metais jo šeimos pajamos ir turtas viršijo milijoną litų.

Turtingiausio Seimo nario titulą išsaugojo „darbietis“ Antanas Bosas. Jo sąskaitoje – beveik 83 mln. litų turto ir santaupų. Dar 10 mln. litų jis yra paskolinęs, o beveik 20 mln. litų – pasiskolinęs.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl antrosios vietos turtingiausiųjų sąraše varžosi socialdemokratas Bronius Bradauskas ir „darbietė“ Romualda Kšanienė.

B.Bradauskas su žmona Danguole deklaravo turįs turto ir piniginių lėšų už 18,72 mln. litų, R.Kšanienės šeima – 18,58 mln. litų. Dar 3,5 mln. litų Seimo narė yra paskolinusi.

Nedaug nuo jų atsilieka socialdemokratas Jonas Jagminas. Jis su sutuoktine Audrone nurodė turįs 17 mln. litų. Per 6 mln. litų Jagminai yra suteikę paskolų, o 5,4 mln. paėmę paskolos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dešimties milijonų litų ribą dar perkopė Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas Algimantas Matulevičius su žmona Gražina bei liberalas Kęstutis Glaveckas su sutuoktine Rūta Rutkelyte.

Matulevičiai turi beveik 14 mln. litų privalomo deklaruoti turto ir santaupų. Dar Matulevičiai 1,3 mln. litų yra paskolinę ir yra paėmę 4,7 mln. litų kreditą.

REKLAMA

K.Glaveckas ir R.Rutkelytė valdo 11,39 mln. litų vertės turtą.

Viena turtingiausių Seimo narių liko socialdemokratė Roma Žakaitienė. Ji su vyru Viktoru deklaravo 8,7 mln. litų turto ir piniginių lėšų.

Socialdemokrato Vladimiro Orechovo šeima yra sukaupusi turto ir pinigų už 7,8 mln. litų. „Tvarkiečio“ Jono Ramono – 5,33 mln. litų. Beje, visas turtas registruotas politiko žmonos Vilijos Ramonienės vardu. Pats parlamentaras nurodė turįs 300 litų vertės turto.

REKLAMA

Kiek daugiau nei 4 mln. litų sąskaitoje turi „tvarkiečio“ Vytauto Galvono, valstiečio liaudininko Alfredo Pekeliūno, „darbietės“ Virginijos Baltraitienės šeimos.

3,214 mln. litų deklaravo liberalcentristas Rimantas Remeika su žmona Violeta. Tačiau jie yra paėmę 2,5 mln. litų paskolą.

3,138 mln. litų turto ir santaupų yra sukaupęs socialliberalas Vaclovas Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitų milijonierių turtas ir piniginės lėšos neviršija 3 mln. litų ribos.

Milijonieriais taip pat gali vadintis „tvarkietis“ Remigijus Ačas (1,15 mln. litų), Dailis Barakauskas (1,47 mln. litų), liberalcentristas Vytautas Bogušis (1,12 mln. litų), socialdemokratė Violeta Boreikienė (2,26 mln. litų), „darbietis“ Valentinas Bukauskas (1,36 mln. litų), socialdemokratas Vytautas Čepas (1,119 mln. litų), „darbietis“ Vytautas Draugelis (1,04 mln. litų), konservatorius Ramūnas Garbaravičius (1,65 mln. litų), „darbietis“ Vydas Gedvilas (1,74 mln. litų), „darbietis“ Saulius Girdauskas (1,29 mln. litų), konservatorius Povilas Jakučionis (1,145 mln. litų), „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius (1,15 mln. litų), liberalcentristas Arminas Lydeka (2,84 mln. litų), „darbietė“ Vilma Martinkaitienė (2,486 mln. litų), „darbietė“ Dangutė Mikutienė (2,02 mln. litų), liberalcentristas Raimundas Palaitis (2,29 mln. litų), socialdemokratas Juozas Palionis (1,57 mln. litų), socialdemokratas Bronius Pauža (1,12 mln. litų), socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė (1,47 mln. litų), „darbietis“ Jonas Pinskus (2,95 mln. litų), valstietis liaudininkas Viktoras Rinkevičius (1,94 mln. litų), socialliberalas Alvydas Sadeckas (1,8 mln. litų), valstietis liaudininkas Artūras Skardžius (1,58 mln. litų), socialliberalas Vaclavas Stankevičius (1,73 mln. litų), valstietė liaudininkė Aldona Staponkienė (1,19 mln. litų), valstietis liaudininkas Vytas Navickas (1,35 mln. litų) ir „darbietis“ Romas Venclovas (1,13 mln. litų).

REKLAMA

Į milijonierių turtą neįskaičiavome gautų ir suteiktų paskolų.

Milijonieriumi galima laikyti ir „darbietį“ Rimantą Bašį su žmona. Jie deklaravo turį turto ir pajamų už 951 tūkst. litų, bet dar yra paskolinę per pusę milijono litų.

Pernai paskelbus turto ir pajamų deklaracijas Seime buvo 33 milijonieriai.

Šiemet turtuolių būrį papildęs V.Bogušis BNS paaiškino praturtėjęs tik teoriškai. Mat pernai mirus tėvui drauge su seserimi paveldėjo dviejų kambarių butą. „Tačiau jame gyvena mama. Tą butą mes su seserimi turime „de jure“, be ne „de facto“, – tvirtino parlamentaras.

REKLAMA

Panašiai milijoniere tapo ir D.Mikutienė. Ji taip pat paveldėjo mirusio tėvo butą.

A.Staponkienė teigė nežinojusi, kad pateko į milijonierių sąrašą. „Tai infliacija mano pajamų dar nesuvalgė? – stebėjosi Seimo narė. – Viską sąžiningai deklaruoju. Gyvenu tik iš darbo užmokesčio ir dar pernai uždirbau iš investicinių fondų. Jie davė gerą pelną.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikė prisiminė, kad dar už 120 tūkst. litų pardavė po mamos mirties paveldėtą butą Kaune.

„Darbietis“ Vydas Gedvilas aiškino milijonieriumi tapęs, nes kai ėmė paskolą iš banko iš naujo įvertino prieš dešimtmetį statytą namą. „Esu popierinis milijonierius, – teigė jis. – Atvirkščiai, pinigų ne tik kad neturiu, o dar reikės grąžinti apie 200 tūkst. litų paskolą.“

REKLAMA

Tuo metu V.Čepas įsitikinęs, kad į milijonierių sąrašą pakliuvo per klaidą. Anot politiko, jo žmona Ramutė neturi jokio turto, tuo metu deklaracijoje nurodyta, kad ji valdo turtą už 425 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų