Beraštis sukčius sužaidė koronos korta: juo patikėję žmonės prarado pinigus

Internete staigiai išplito skelbimas, kuriame Roko Bermonto vardu prisistatantis vyras teigia, kad padeda žmonėms sugrįžti į Lietuvą. Nors apgavystė išaiškėjo pakankamai greitai, tačiau per kelias valandas atsirado ir nukentėjusiųjų nuo šio asmens.

Skelbimo turinys atrodė taip (žodžiai neredaguoti, kad atkreiptume dėmesį): „Sveiki esame krovininiu auto vairuotojai galime padėti grysti, protingiem ir tiems žmonėms kuriem tikrai reikia padėti.“

Nyderlanduose šiuo metu esanti Vilė sukčiui sumokėjo 70 eurų. Moteris jau kurį laiką neturi darbo ir galimybės sugrįžti pas šeimą į Lietuvą:

„Atvykusi čia dirbau kavinėje, bet prasidėjus krizei ji buvo uždaryta. Net vietiniams dabar sunku su darbu. Tad pradėjau ieškoti būdų sugrįžti. Pamačiau to vyro skelbimą, bet neturėjau galimybės pervesti pinigų internetu.

Manęs prašė iš pradžių pervesti 70 eurų už kelto bilietą. O už kelionę, apie 100 eurų, esą būčiau sumokėjusi jau grįžusi į Lietuvą. Paskambinau dukrai ir paprašiau jos padaryti pavedimą.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Ji nustebo, kad su manimi bendravusio asmens vardas ir pavardė nesutampa su vardu ir pavarde, kurie nurodyti prie sąskaitos numerio. Bet labai spaudė laikas, todėl surizikavome.“

Sukčius atrašė, kad vos tik gaus pinigus, jis nupirks kelto bilietą ir atsiųs jo nuotrauką. Pažadai tęsėsi apie parą, kol su juo nebebuvo galima susisiekti.

„Jis elgėsi labai įtikinamai. Net žemėlapius tyrinėjo, kaip ir kur geriau atvažiuoti. Klausė, kokiame mieste gyvenu. Sakė, kad tikrai jus paimsiu ir nuvešiu iki pat namų. Bet po kurio laiko pastebėjau kitų žmonių pranešimus, kad jis yra aferistas.

Spėjau dar tą patį vakarą pranešti apie šį asmenį. Paaiškėjo, kad iš kitų jis reikalavo ir po 200 eurų. Toks pasityčiojimas iš į bėdą patekusių žmonių. Aišku, pradėjus viešinti informaciją bent padėjome keliems žmonėms, kurie laiku išvengė šio sukčiaus pinklių“, – pasakojo nusivylusi moteris.

Moteris teigia, kad jau kelias savaites neturi darbo, tačiau šiuo metu gali gyventi pusvelčiui, tad nepraranda vilties kažkur įsidarbinti: „Nėra to darbo. Vyras ir du vaikai yra Lietuvoje. Nežinau, kiek laiko čia sėdėsiu. Dabar net sugrįžti negaliu.“

Naujienų portalas tv3.lt pabandė susisiekti su Roku per „Facebook“, bet vyras nereagavo į žinutes. Įdomu tik tai, kad parašius jam, po kelių minučių dingo įrašas, kuris kelias valandas buvo aktyvus vienoje „Facebook“ grupėje.

Žinomi atvejai

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis patvirtino, kad apie pasiūlymus sunkiasvorėmis mašinomis vežti žmones jau yra tekę girdėti:

„Žinome apie tuos dalykus. Tokių pasiūlymų yra Norvegijoje, Anglijoje. Bet visi jie yra nelegalūs. Dėl vienos paprastos priežasties. Tik vilkikų vairuotojai, vežantys krovinį, gali kirsti valstybės sieną kaip ekipažo nariai.

REKLAMA

Taip vykstantys keleiviai rizikuoja. Jie gali būti išlaipinami prie bet kurios valstybės sienos. Kitos šalys taip pat yra įsivedusios atskirus reikalavimus. Tad labai tikėtina, kad bandantys keliauti tokiu būdu net nepasieks Lietuvos pasienio ruožo.

Pasiūlymai, kurie esą leistų išvengti saviizoliacijos yra su apgavystės prieskoniu. Keleiviai tikrai negali ir nebus įleidžiami. O už neteisėtą valstybės sienos kirtimą gresia ir baudžiamoji atsakomybė.“

G. Mišutis patvirtino, kad kol kas nėra pasitaikę atvejų, jog žmogus vyktų kažkur pasislėpęs: „Dauguma bando pasiekti Latvijos ar Lenkijos pasienį. Jei prieš tai nėra priverstinai išlaipinami ties kitos šalies riba. Patariame net negalvoti apie tai, kaip nelegaliai kirsti valstybės sieną. Bus gerokai daugiau bėdos nei naudos.“

Perspėja ir policija

Lietuvos policijos atstovai taip pat išplatino pranešimą, kuriame ragina netapti sukčių aukomis:

„Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose pasirodė skelbimų, raginančių žmones, esančius užsienio šalyse, pasinaudoti paskutine galimybe grįžti į Lietuvą.

Nespėjusius grįžti iš užsienio oficialiai, sukčiai siūlo pasinaudoti tokia galimybe ir grįžti su vilkikų vairuotojais.

Sukčiai skelbimuose ragina žmones kuo skubiau pervesti jiems pinigus už kelionę ir jie suorganizuos grįžimą į Lietuvą.

 Atkreipiame dėmesį, kad tokia veikla yra nelegali, pavojinga ir užtraukia atsakomybę. Jūs ne tik negrįšite namo, bet ir prarasite pervestus pinigus.

Policija ragina žmones netikėti tokiais skelbimais, nes tokios galimybės grįžti į Lietuvą nėra. Žmones, kurie jau pervedė pinigus, raginame kreiptis į policiją, užpildant pareiškimą per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt Būkite budrūs, neužkibkite už sukčių kabliuko.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų