Seimo „tvarkiečiai" vėl kyla į kovą už savo partijos lyderio europarlamentaro Rolando Pakso teises. Šiandien plenariniame posėdyje numatyta svarstyti net du projektus, galinčius atverti kelius į kitos kadencijos Seimą per apkaltą nušalintam politikui. Frakcijos "Tvarka ir teisingumas" (TT) nario Remigijaus Žemaitaičio Seimo pirmininkei Irenai Degutienei antradienį įteikti 47 parlamentarų parašai lėmė, kad "tvarkiečių" parengtos Seimo rinkimų įstatymo pataisos skubiai patektų į Seimo posėdžio darbotvarkę, rašo "Lietuvos žinios".

Tokią idėją pasirašydami parėmė opozicinių frakcijų nariai, o valdantieji susilaikė. Kartu Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus šiandien ketina teikti ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK).

TT frakcijos seniūno Valentino Mazuronio parengtame projekte siūloma iš įstatymo išbraukti nuostatą, užtrenkiančią duris į Seimą asmenims, pareigų netekusiems per apkaltos procesą. Ši nuostata atsirado po to, kai 2004-ųjų balandį R. Paksas po apkaltos prarado prezidento postą. TTK, atsižvelgęs į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) verdiktą ir mūsų valstybės teisininkų išvadas, siūlo leisti politikams, po kurių apkaltos praėjo 8 metai, pretenduoti į Seimo nario mandatą.

"Jei Seimo narių sprendimu bus leista pateikti pareiškinius dokumentus ir dalyvauti Seimo rinkimuose, aš, žinoma, dalyvausiu", - trečiadienį LŽ sakė R. Paksas. Tokiu atveju jis atsisakytų europarlamentaro mandato. "Padėtis Lietuvoje yra sudėtinga, tad manau, kad mano patirtis, darbas įvairiose mūsų valstybės institucijose duotų daugiau naudos negu dirbant Europos Parlamente", - savo apsisprendimą grįžti į gimtąjį kraštą motyvavo R. Paksas."


Rašyti komentarą...
Petras
2011-12-15 09:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu kad R Paksas dar pasieks savo. Kaip judink ,kaip krutink ,jis mažiausiai prisišiukšlinęs Lietuvos buvęs prezidentas. Jis dar turi gerą kompanijoną V .Mazuronų ,kuris irgi gerai traukia, savo propelerio nestato į fliugerį.
Atsakyti
0

R
RL
2011-12-15 09:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi tuoj partijoj nera padoresniu už tapšnuotoja???
Atsakyti
0

d
daugiau
2011-12-15 10:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokių paksių ir mazarinių, teks visiems nešdintis iš Lietuvos, neduok Dieve???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų