Artėjant Šiaulių socialdemokratų konferencijai vis daugiau partiečių kalba apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos. Žibalo į ugnį įpylė platūs socdemų mero Justino Sartausko užmojai uždarinėti mokyklas ir sumanymas atleisti iš darbo apie tūkstantį žmonių. Nes tarp neteksiančiųjų darbo – ir daugybė partiečių, dirbančių švietimo įstaigose ar joms vadovaujančių.

Partiečiai šiaušiasi

Socdemų partijos Šiaulių skyriaus tarybos nariai jau senokai piktinasi susidariusia situacija. Ne tik dėl to, kad daugiausiai mandatų iškovojusi partija priversta tenkintis simboliniais postais, bet imama piktintis ir frakcijos pozicija Šiaulių miesto taryboje, o ypač marionetinio mero veikla.

„Sartauskas rūpinasi ne partijos reitingais, o vykdo tai, ką jam pasako Japertas su Mikšiu“, – savo nuomonės neslėpė socdemų partijos Šiaulių skyriaus tarybos narys.

Prieš savaitę įvykusiame susirinkime nuskambėjo ir žymiai kategoriškesnių pareiškimų.

Svarstomas kėdžių perstumdymas

Prieš keletą savaičių pasiekė žinia, kad nepatenkinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai svarsto galimybę atstatydinti socdemų merą J. Sartauską ir atimti iš socdemų Miesto ūkio ir plėtros komiteto pirmininko postą. Perversmas taip ir liko teorinis, tačiau panašios mintys jau pasigirdo ir iš pačių socdemų lūpų. Ypač – po susijungimo su likviduojamos Naujosios sąjungos Šiaulių skyriumi, kuriam vadovavo Seimo narys Valerijus Simulik.

REKLAMA

Redakcijos duomenimis, socdemai viename iš paskutinių posėdžių atvirai prabilo apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos ir perėjimą į opoziciją. Svarstomi ir variantai, kaip tokiu atveju elgtųsi J. Sartauskas. Neabejojama, kad dėl mero vietos paaukotų partinį bilietą, o valdantieji jau turėtų aštuoniolika žmonių – prie valdančiųjų priskiriamas ir Stasys Tumėnas, kuris laikomas partijos Tvarka ir teisingumas žmogumi ir jau įvardijamas kaip kandidatas į Seimą „Aušros“ vienmandatėje apygardoje.

Svarsto apie pasitraukimą

Klausimas dėl pasitraukimo iš koalicijos gali būti iškeltas jau ateinantį pirmadienį įvyksiančioje socialdemokratų konferencijoje, kurioje bus svarstomas naujas statutas ir socdemų frakcijos reglamentas. Jame numatoma, kad frakcijos nariai, taip pat ir meras, privalės balsuoti taip, kaip nutars partijos skyriaus taryba.

Iki konferencijos turėtų paaiškėti, ar socdemų frakcija nenukraujuos ir tuo atveju, jeigu nesitrauks iš valdančiosios koalicijos. Svarstąs pasitraukti iš valdančiosios koalicijos bei atsisakyti Miesto ūkio ir plėtros komiteto pirmininko posto prabilo frakcijos seniūnas Arvydas Mockus, tarp kurio ir J. Sartausko juntama nuolatinė įtampa. Politiko žodžiais, jo sprendimą lems tai, kas bus nuspręsta konferencijoje. Tokiu atveju jis atsisakytų ir galimybės po partijos vėliava kandidatuoti į Seimą „Saulės“ rinkimų apygardoje.

Vadai – nešnekūs

Vakar socdemų Šiaulių skyriaus pirmininkas Edvardas Žakaris ir buvęs įsiliejusių socialliberalų vadas Valerijus Simulik patvirtino, kad apie mokyklų uždarinėjimą ir žmonių atleidinėjimą konferencijoje bus kalbama. „Koalicijos programoje įrašyta, kad bus stiprinamas švietimo įstaigų savarankiškumas, bet dabar viskas atvirkščiai – bendruomenių atsiklausti nereikia. Išklausysime merą, ką jis šnekės“, – kalbėjo Seimo narys V. Simulik.


Rašyti komentarą...
Šiaulietis
2011-09-23 10:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas yra tie socialdemokratai Šiauliuose V. Simulikas ir E. Žakaris, kad bando versti savo partijos merą J.Sartauską dėl to kad jis netarnauja juos remiančiam turtuoliui? Nieko nebesuprantu, kam jie tarnauja?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų