Baltijos šalių vadovai susitinka su JAV viceprezidentu

Baltijos šalių vadovai šeštadienį Miunchene susitiks su Jungtinių Valstijų viceprezidentu Mike'u Pencu (Maiku Pensu) aptarti NATO ir JAV vaidmenį užtikrinant saugumą regione.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo išvakarėse sakė, kad viceprezidentui pateiks informaciją apie regione esančias grėsmes ir aptars amerikiečių saugumo garantijas, įskaitant priemones užtikrinti oro erdvės saugumą. Susitikime taip pat dalyvaus Latvijos ir Estijos prezidentais. Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pastaraisiais mėnesiais sukėlė nerimą Europoje, kai pavadino NATO „atgyvena“ ir apkaltino sąjungininkes nemokant savo dalies.

Tačiau jo administracijos pareigūnai pastarosiomis dienomis patvirtino ilgalaikius amerikiečių įsipareigojimus Aljansui.

„Nuogąstavimų kuo toliau, tuo labiau mažėja“, – šią savaitę žurnalistams sakė Lietuvos diplomatas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

M.Pence'as Miunchene, kur vyksta tradicinė saugumo konferencija, taip pat susitiks su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-02-18 09:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokių staigių posūkių JAV politikoj nebuvo ir nebus. Trampas tik nevynioja tiesos į vatą ir Europos užsisėdėjusiems ,nutukusiems ponams be didelės diplomatijos pasako kaip mato jų darbus tiesiai šviesiai. Neįprasta be liaupsių?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų