• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš 20 metų išduoti pirmieji lietuviški pasai baigia galioti, todėl migracijos tarnybose prasidėjo tikra apgultis. Darbuotojai vos spėja suktis, nes daugiau nei ketvirtadalis Lietuvos gyventojų šiemet suskubo pasikeisti pasibaigusio galiojimo asmens dokumentus, skelbia dienraštis „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje kasdien apsilanko apie kelis tūkstančius žmonių, norinčių pakeisti ar gauti asmens tapatybės dokumentą. Penktadienį popiet pasų išdavimo poskyryje šimtai vilniečių, daugiausia pensinio amžiaus, laukė eilėse skubėdami susitvarkyti dokumentus.

REKLAMA

Migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis sako, kad tokio antplūdžio dar nėra buvę.

„Net vasaros mėnesiais, kai žmonės daugiau keliauja, jų tiek nebūdavo“, – apie situaciją Migracijos tarnybose kalbėjo G. Bagužis.

Šiemet suėjo 20 metų, kai apie 400 tūkst. Lietuvos piliečių buvo išduoti pasai. Lygiai prieš 10 metų buvo išduotos ir pirmosios asmens tapatybės kortelės. Šiuos dokumentus gavusiems gyventojams tenka juos pakeisti į naujus.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalvojome, kad bus toks didžiulis antplūdis. Praėję metai buvo palyginti ramūs. Buvo išduota apie 260 tūkst. asmens tapatybės dokumentų. O šiemet žmonių keturis kartus padaugėjo. Asmens dokumentų išrašymo centrai ir gyventojų registro tarnybos suskaičiavo, kad yra beveik pusė milijono žmonių, kuriems reikia pasikeisti asmens dokumentus. Dar iki pusės milijono turi pirmą kartą išsiimti pasus“, – sakė G. Bagužis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdybos viršininko teigimu, norinčiųjų įsigyti pasus padaugėjo visoje Lietuvoje. Įstaigų darbuotojai vos spėja suktis. Štai Vilniaus migracijos valdyboje teko pailginti darbo dieną. Antradieniais ir ketvirtadieniais dirbama nebe iki 17, bet iki 18 val. Planuojama dirbti ir šeštadieniais iki pietų.

REKLAMA

„Bėda, kad darbuotojų skaičius atitinka įprastą darbo krūvį. Žmonių įdarbinta tiek, kiek reikėjo, o dabar jų nebepakanka. Bandysime kaip nors suktis iš vidinių resursų“, – sakė pareigūnas.

Kai kuriose įstaigose trūksta stacionarių ir mobilių biometrinių duomenų registravimo įrangos. Ji jau pasenusi.

REKLAMA

Tiems asmenims, kurių asmens dokumentų galiojimo laikas dar nesibaigė, G. Bagužis pataria luktelėti, kol eilės sumažės.

„Kitiems dokumentas dar galioja iki metų pabaigos, bet jie jau dabar ateina jo keisti. Patartume pensininkams neskubėti. Pamėginti užsiregistruoti internetu ar paprašyti giminaičių, kad tai padarytų už juos. Aišku, už negaliojantį asmens dokumentą turime teisę bausti, bet šįkart taip nedarysime ir žiūrėsime supratingai. Prieš ateinant geriau pasiskambinti, išsiaiškinti, kokios eilės“, – patarė valdybos viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu yra ne vienas šimtas žmonių, kurių asmens tapatybės dokumentas negalioja ilgiau nei metus. Atsiranda ir tokių piliečių, kurie jau 20 metų gyvena su negaliojančiu pasu. Jie ateina prašydami pakeisti sovietų laikais išduotą pasą.

„Keisčiausia, tai lietuvių tautybės žmonės 0 jauni, iki 40 metų. Nežinia, kaip jiems per tiek laiko neprireikė asmens dokumento“, – juokėsi valdybos viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų