Aukštojo mokslo pertvarkoje Gabrielius Landsbergis pastebėjo svarbų trūkumą

Antradienį pristatyta aukštojo mokslo pertvarka yra ambicinga, tačiau palieka klaustukų, sako opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Jis žada siūlyti Seimo konservatorių frakcijai palaikyti reformą.

„Iš principo kryptis yra ambicinga, nors atsakyti yra ne visi klausimai, kodėl būtent tokie sprendimai yra parengti. (...) Galbūt vienu ar kitu klausimu turėsime kitą nuomonę, tačiau kryptį esame pasirengę palaikyti“, - BNS sakė G.Landsbergis.

Politikas kėlė klausimą dėl Mykolo Romerio universiteto jungimo prie Vilniaus universiteto, nes tokiu atveju Lietuvoje faktiškai liktų vienintelė aukštoji teisės mokykla.

Pasak jo, taip pat lieka neaišku, kodėl techniniais universitetais lieka Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Klaipėdos universitetas, nors jų pajėgumai stipriai skiriasi.

„Kauno technikos universitetas tuo metu tampa vadinamas plačios aprėpties universitetu“, - teigė G.Landsbergis.

Jo teigimu, išliksiantis skirtingas universitetų lygis gali vesti prie kai kurių aukštųjų mokyklų užsidarymo.

REKLAMA

„Jeigu bus keliamas stojamasis balas, klausimas, kaip išgyvens toks techninis Klaipėdos universitetas? Natūralu, kad geriau besimokantys sustos į Vilnių. Tai reiškia, kad po pirmojo žingsnio turėsime žengti ir antrąjį žingsnį - bus uždaromi ir kiti universitetai“, - sakė konservatorių lyderis.

G.Landsbergis tvirtino kol kas nematantis jokių pastangų sutelkti pertvarką palaikysiančią daugumą Seime.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas BNS kol kas nekomentavo reformos planų, nes teigė norintis į juos įsigilinti plačiau.

Antradienį pristatyti aukštojo mokslo pertvarkos planai numato, kad Lietuvoje bus keturi universitetai, išliks ir atskiros specializuotos akademijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų