Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Atnaujinus koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, visos valstybės nuo pirmadienio patenka į raudoną ir pilką zonas, tad atvykstantiems iš Pietų Afrikos regiono valstybių nebebus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Iš raudonos ir pilkos zonos atvykstantiems neskiepytiems ir nepersirgusiems žmonėms prieš kelionę būtina atlikti COVID-19 testą, o atvykus į Lietuvą izoliuotis 10 dienų. Pagal pilną vakcinacijos schemą paskiepytiems ir per pastarąsias 180 dienų laikotarpiu persirgusiems žmonėms šis reikalavimas netaikomas.

Iki šiol dėl plintančios omikron atmainos atvykstantiems iš Pietų Afrikos valstybių buvo taikomi griežtesni izoliacijos reikalavimai, jos laikytis turėjo visi keliautojai, nepriklausomai nuo to, ar buvo buvo paskiepyti arba persirgę COVID-19 liga.

REKLAMA

Visiems iš raudonos ir pilkos zonos atvykstantiems keliautojams, išskyrus persirgusius per pastarąsias 90 dienų, rekomenduojama ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo atlikti PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti. Šis tyrimas atliekamas nemokamai, registruojantis Karštąja koronaviruso linija.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų