Atsistatydino mero pasitikėjimą praradusi Pavilnių ir Verkių regioninių parkų vadovė

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus neįtikino Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovės Vidos Petiukonienės paaiškinimai dėl parkuose nustatytų pažeidimų - jis paragino ją trauktis iš pareigų. V.Petiukonienė BNS trečiadienį sakė parašiusi atsistatydinimo pareiškimą, nes gerbia merą, nors ir mano, kad direkcijos sprendimus galima paaiškinti.

Miesto vadovo pasitikėjimas V.Petiukoniene susvyravo paaiškėjus, kad šiuose regioniniuose parkuose nustatyta 30 tikėtinų įvairių statybos, saugomų teritorijų reikalavimų pažeidimų, valstybinės žemės, miško užėmimo atvejų. V.Petiukonienės raštu R.Šimašiui pateikti paaiškinimai jo neįtikino.

„Paaiškinimai neatsako į mero pateiktus klausimus“, - BNS sakė mero atstovas Aleksandras Zubriakovas.

Mero teigimu, parko direktorė prarado jo pasitikėjimą ir nebegali toliau eiti pareigų.

„Deja, susiklosčius tokiai padėčiai, man tenka konstatuoti, kad parko direktorė prarado mano pasitikėjimą ir nebegali toliau eiti šias pareigas. Taip, yra atvejų parke, dėl kurių galima diskutuoti, tačiau yra ir akivaizdžių pažeidimų, dėl kurių atsakomybė tenka tiesiogiai parko direkcijai. Todėl manau, kad garbinga būtų p. Vidai Petiukonienei pačiai palikti einamas pareigas“, - sakoma mero komentare, kurį BNS perdavė A.Zubriakovas.

REKLAMA

Tikino esanti teise

V.Petiukonienė BNS anksčiau šią savaitę sakė, kad ji gali paaiškino visas jos vadovaujamai direkcijai adresuotas pastabas.

„Aš skaitau tyrimų išvadas ir matau aiškiai, kas yra mano kompetencijoje ir kas yra kitų žinybų kompetencijoje. Iš tikrųjų tyrimo išvadomis aš labai džiaugiuosi, kad galų gale jau nebe už viską atsako vien tik parko direkcija. Tai yra kvalifikuotos išvados visoms žinyboms pagal kompetenciją. Parko direkcijai irgi yra du punktai - dėl bendradarbiavimo sutarčių ir dėl miško keliukų užtvėrimo, tai aš paruošiau komentarus raštu, kuo vadovaujantis tai padaryta. Aplinkos ministras yra patvirtinęs Verkių girininkijos miškotvarkos projektą ir miškotvarkos projekte numatyta užtverti 44 miško keliukus, o iš jų užtverta dar tiktai pusė, net ne visi užtverti, kuriuos patvirtino ministras. O bendradarbiavimo sutartys yra trumpalaikės - tam, kad nenaudotume valstybės pinigų, pavyzdžiui, krūmynų šalinimui iš pievų, kad tą padarytų patys greta esantys gyventojai išėmus leidimą - kadagi dar esu pati baigus viešojo administravimo magistratūrą, tai yra būtent naujosios viešosios vadybos principai - pasitelkti juridinius ir fizinius asmenis valstybei iškeltų užduočių įvykdymui“, - sakė direkcijos vadovė.

Ji antradienį sakė, kad nemato pagrindo atsistatydinti, tačiau trečiadienį po mero raginimo persigalvojo sakydama, kad negali nugalėti sistemos.

„Ar jūs matėte kada nors gyvenime, kad vienas žmogus kovotų su sistema? Nėra buvę, kad laimėtų. Tas, kas stebi situaciją jau pusantro mėnesio, aiškiai mato - veikia sistema“, - BNS sakė ji.

Nustatyti pažeidimai

Praėjusią savaitę aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pranešė apie aptiktus pažeidimus regioniniame parke. Apžiūrėję parkų teritorijas iš oro ir ant žemės aplinkosaugininkai aptiko, kad nesilaikyta draudimų statyti gyvenamųjų namų šlaituose ar greta jų, kai kur sunaikintos reljefo formos (nukasti, sulyginti šlaitai), nesilaikyta Vilniaus bendrojo plano nuostatų, valstybinė žemė naudojama asmeniniams tikslams, neteisėtai užtverta valstybinė žemė ir miškas.

REKLAMA

Pasak aplinkos ministro, daug pažeidimų padaryta ir vadovaujantis parko direkcijos sudarytomis bendradarbiavimo sutartimis su privačiais asmenimis. Per pastaruosius aštuonerius metus tokių sutarčių buvo 49. Pagal jas, pavyzdžiui, privačios valdos savininkas įpareigojamas savo sąskaita išvalyti greta esančią teritoriją, įrengti ir išlaikyti apšvietimą, išvalyti šalia esančias kūdras ir pan.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų