Vyriausybė pritarė siūlymui nustatyti asmeninę atsakomybę politikams, teisėjams ar kitiems pareigūnams, jei šie netinkamai elgėsi su jiems patikėtais administruoti valstybės pinigais ar turtu.

Šiuo metu iš minėtų asmenų praktiškai nėra galimybių išreikalauti grąžinti į valstybės piniginę lėšas, jei, pavyzdžiui, jie nusprendė neteisėtai pamaloninti savo pavaldinius „tryliktu“ atlyginimu arba priėmė kitus valstybės pinigus švaistančius sprendimus.

Vyriausybė pritarė siūlymui pašalinti tokias galimo piktnaudžiavimo landas iš įstatymų ir nustatyti, kad nuostolius atlyginti būtų galima išreikalauti ir iš politikų, teisėjų, Seimo narių bei kitų valstybės pareigūnų.

Tokia tvarka šiuo metu jau galioja visiems valstybės tarnautojams.

Pokyčius siūloma įtvirtinti Civilinio kodekso projekte, numatančiame, kad visą padarytą žalą minėtieji asmenys turės atlyginti tuomet, jei ji bus padaryta tyčia, o kitais atvejais išieškomos žalos dydis negalės viršyti šešių vidutinių žalą padariusio asmens darbo užmokesčių.

Nuostolius asmuo galės atlyginti savu noru, tačiau jei to nepadarys, dėl jos išieškojimo bus kreipiamasi į teismą. Tai padaryti galės konkrečios institucijos, kurioje dirba netinkamai pinigus naudojęs asmuo, biudžeto valdytojas. Juo gali būti paskirtas nebūtinai įstaigos vadovas. Reikalauti atlyginti žalą taip pat galės ir prokurorai.

Po Vyriausybės pritarimo naują tvarką numatantis Civilinio kodekso pakeitimo projektas bus teikiamas Seimui.


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2011-04-14 06:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įstatymai turi būti taikomi ne veltėdžių grupuotėms, bet lygiateisei visuomenei. Kas tvarko darbo biržą? Kodėl šitaip elgiamasi su darbo žmonėmis? Kur darbo teisės? Kas leidžia tokiems atsilikėliams valdyti biudžetą?
Atsakyti
0

I
Idomiai skamba toks tekstas
2011-04-14 11:29:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
"padarytą žalą minėtieji asmenys turės atlyginti tuomet, jei ji bus padaryta tyčia, o kitais atvejais išieškomos žalos dydis negalės viršyti šešių vidutinių žalą padariusio asmens darbo užmokesčių.

"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų