Per komandiruotę Kipre žuvusio Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje kaimo plėtros atašė Lauryno Vigelio palaikai savaitgalį turėtų būti pargabenti į Lietuvą.

Į Kiprą vakar išskrido L.Vigelio tėvas, Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis. Žinia apie skaudžią netektį, LŽ duomenimis, jį užklupo viešintį Briuselyje.

25 metų L.Vigelis žuvo ketvirtadienio vakarą. Pasak neoficialių šaltinių, nelaimė įvyko apie 21-22 val. jam važiuojant motociklu. Kipro policija vakar perdavė tik skurdų pranešimą, kad per eismo įvykį žuvo lietuvis. L.Vigelis buvo išvykęs į tarnybinę komandiruotę, kur drauge su kitais Lietuvos delegacijos nariais turėjo dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Europos kaimo vietovės - sutinkant rytdienos iššūkius“.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Daiva Rimašauskaitė LŽ vakar tikino nieko konkretaus pasakyti negalinti. „Turime oficialius duomenis, kad įvyko avarija, o neoficialių duomenų skelbti negalime“, - sakė ji.

Kipre vakar dar buvusi Lietuvos delegacijos narė, Žemės ūkio ministerijos sekretorė Dalia Miniotaitė taip pat buvo nekalbi. „Žinau tik tiek, kad nelaimė įvyko vakare. Nebuvau ten ir nemačiau, ar susidūrė dvi transporto priemonės, ar kažkas atsitiko motociklui. Klauskite tų, kurie matė“, - tikino ji.

REKLAMA

L.Vigelio mirties aplinkybių jau skrisdamas į Kiprą gerai nežinojo net jo tėvas. Nepatvirtintais duomenimis, motociklą vairavo ne atašė, o kažkas iš vietos žmonių.(LŽ nuotr.)

L.Vigelio palaikų pargabenimu į Vilnių rūpinasi Lietuvos ambasada Graikijoje, nes Kipre mūsų šalis neturi pasiuntinybės. Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Kiprui Artūras Žurauskas LŽ taip pat tikino nežinantis diplomato žūties aplinkybių. „Dabar mums ne tai rūpi. Reikia sutvarkyti daugybę formalumų. Susisiekėme su visais suinteresuotais asmenimis. Tikimės, kad ryt arba poryt bus galima žuvusįjį pargabenti, nes iš Kipro į Vilnių yra tiesioginis reisas. Reikia laukti, kol Kipro policija atliks tyrimą, tada bus galima tikėtis daugiau ir tikslesnės informacijos“, - vakar sakė A.Žurauskas.

Briuselyje L.Vigelis dirbo nuo 2007 metų lapkričio 5-osios. Prieš tai jis darbavosi Žemės ūkio ministerijoje.

Lina Vyšniauskaitė    


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų