„Visiška nesamonė! Nežinau, kas tai per nuotraukos ir iš kur jos, iš jų nieko nematyti. Tarp dviejų reaktorių blokų, kaip ten parašyta, nėra jokio branduolinio aptarnavimo pastato“, - Baltarusijos naujienų portalui tut.by sakė Astravo AE Informacijos ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas Eduardas Sviridas.
Atstovai: tai gandai
Astravo AE atstovas tikino, kad paskleista informacija yra gandai, o AE statybas „prižiūri dešimtys inspekcijų“.
„Tiesiog kažkam yra naudinga sukurti būtent tokią atmosferą, supančią mūsų objektą“, - pareiškė E.Sviridas.
„Kalbama, kad balandžio viduryje kažkas sugriuvo, bet mes ten buvome nuo balandžio 19-osios kartu su žurnalistais, su Yukiya Amano (TATENA generaliniu direktoriumi Jukija Amano - BNS), niekas nesugriuvo“, - pridūrė jis.
Balandžio 19-ąją atominėje elektrinėje lankėsi ir BNS žurnalistas - jis patvirtino, kad žurnalistai negalėjo apžiūrėti pačios statybvietės.
Kaip skelbia baltarusių portalas belsat.eu, netoli sienos su Lietuva statomoje Astravo AE balandžio viduryje įvyko incidentas - sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos, rašo portalas belsat.eu. Tai portalui pranešė vienos iš jėgainės statyboje dalyvaujančių Pinsko miesto organizacijų darbininkas, anot kurio, tai jau ne pirmas incidentas, tačiau atsakomybės už juos kol kas niekas neprisiėmė.
Jis nurodė, jog branduolinės priežiūros pastatas turi iškilti aikštelėje tarp dviejų jėgainės reaktorių. Pastato pamatus skubantys išlieti darbininkai vadovybės nurodymu užpylė per daug betono, konstrukcija neatlaikė svorio ir sugriuvo jos atramos. Naktį į objektą buvo iškviesta 20 darbuotojų, kurie dvi dienas pneumatiniais kūjais trupino 50 kubinių metrų betono.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva ir toliau Europos Komisijoje kels Astravo AE klausimą, teigdama, kad tai yra bendras Europos reikalas.
„Tokie ar gandai, ar galimai įvykę įvykiai, ar tikrai įvykę įvykiai dar kartą parodo, kad be tarptautinių institucijų dalyvavimo išsiversti nepavyks, nes vien baltarusių pareiškimais pasitikėti negalima“, - LRT radijui ketvirtadienį sakė Linas Linkevičius.
Espo konvencijos įgyvendinimo komitetas 2013 metais paskelbė, kad Astravo AE projektas neatitinka konvencijos reikalavimų, o šiemet kovą pasiūlė, kad ginčą padėtų spręsti tarptautinių ekspertų komisija. Tačiau Baltarusija atsisakė įsileisti ekspertus.
Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuvos teigimu, Baltarusiją neužtikrina projekto, statomo vos 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.