Architektai kritikuoja aikštės prie Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono projektą

Kauno regioninė architektų taryba kritikuoja aikštės šalia rekonstruojamo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune projektą: teigiama, kad parengtas svarbios miesto erdvės projektas nėra pakankamai kokybiškas.

„Norime atkreipti dėmesį, jog vystant tokią unikalią viešųjų erdvių sistemą, būtina turėti daugialypį, lankstų scenarijų, kuris šioje istorijos ir paveldosaugos požiūriu unikalioje vietoje užtikrintų visų viešosios erdvės naudotojų poreikius. Deja, mes, architektai, šiame projekte to pasigedome“, – teigia Kauno regioninės architektų tarybos pirmininkė architektė Gražina Janulytė-Bernotienė.

Ekspertai teigia, jog projekte nesprendžiamas komplekso lankytojų poreikius užtikrinančios transporto sistemos klausimas, neanalizuojamas saugaus žiūrovų pasišalinimo ar evakuacijos iš renginių klausimas. Taip pat ekspertai pasigenda patogesnio ryšio su aplinkinėmis teritorijomis, siūlo svarstyti keltuvo ties Parodos gatve įrengimo galimybę.

Architektai teigia, kad Sporto gatvės erdvė yra nemotyvuota, jai kyla grėsmė būti socialiai numarintai ir siūlo čia įrengti viešosios ar komercinės paskirties objektų.

REKLAMA

Kauno savivaldybės įmonės „Kauno planas“ vadovas Raimundas Labutis BNS teigė, kad architektų pastabos bus išnagrinėtos. Savo pastabas dėl projekto iki kovo 7 dienos taip pat gali siųsti miestiečiai. 

Kauno savivaldybė antradienį pranešė, kad teritorijos architektūrinę idėją įkvėpė ryšys su Ąžuolynu ir čia esančiu sporto statinių kompleksu. Projektuojamą teritoriją sudaro Sporto gatvėje suformuota aikštė ir teritorija tarp S. Dariaus ir S. Girėno paminklo ir sporto halės, kur numatyta įrengti sportininkų Šlovės alėją. Joje būtų įrengtos rūdinto plieno garbės lentos, įrengiamos trinkelių dangoje.

Sporto gatvėje numatomi aukštesni šviestuvai, kurie bus įrengiami grupėmis, Šlovės alėjoje numatomi žemesni pavieniai šviestuvai. Prie įėjimų į stadiono cokolinės dalies patalpas taką apšvies žemi stulpeliai. Teritorijoje taip pat numatomas specialus medžių ir paminklo apšvietimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų