Koalicijos „Galiu gyventi“ administracijos direktorė Jurgita Poškevičiūtė „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė, kad su narkotikų vartojimu, su priklausomybe nuo narkotinių medžiagų nusprendėme tvarkytis, kaip su nusikalstamumu: „Nors iš tiesų tai socialine arba sveikatos problemos. Grindžiame teisėsaugos darbą klaidingu manymu, kad gąsdinimais galime paveikti žmones nevartoti narkotinių medžiagų.
Akivaizdu, kad tai neveikia. Prekybą narkotinėmis medžiagomis neabejotinai reikia užkardyti, bet bausti žmogų už tai, kad jis vartoja ir dažnai serga priklausomybės liga – tai problemos nesprendžia. Dauguma tų, kurie nuolat vartoja narkotikus ar „eksperimentuoja“, turi nedidelius narkotikų kiekius. Tokie žmonės nuo balandžio 1 dienos bus baudžiami pagal Baudžiamąjį kodeksą.
Vadinasi, iš karto tokiems žmonėms atsiras teistumas, jie bus verčiami slėptis.“
Buvęs narkotikų vartotojas Arvydas sutinka, kad tokios represinės priemonės nieko neduos: „Tik dar daugiau žmonių bus pasodinta už grotų. Tai problemos neišspręs, tik privers narkotikus vartojančius žmonės ieškoti kitų kelių. Tai biznis, dideli pinigai. Iš savo patirties galiu pasakyti,kad vienas veiksmingiausių būdų – kuomet vartojantis narkotikus žmogus įpareigojamas priverstinai gydytis. Šiandien matau tik tokį šio problemos sprendimo kelią“.
Vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius tikino, kad valstybė ieško sprendimų ką daryti su šiu reiškiniu, kuris, kaip matyti, ne tik ne mažėja, o plečiasi; „Visada sprendžiamas klausimas – ar pagauti, bausti, sodinti, ar sukurti tokią sistemą, kuomet pats narkotikus vartojantis žmonės priimtų sprendimą gydytis, dalyvauti tam tikrose programose.
Pasirinkus bausmių griežtinimo kelią, tokių sulaikytų žmonių, suprantama bus daugiau, jų daugės ir įkalinimo įstaigose. Čia yra skirtingi atvejai: vienas vartoja, kitas iš to daro biznį.
Tokia veikla dabar bus kriminalizuojama, bet gali būti atidėtas bausmės vykdymas, gali būti taikomas lygtinis paleidimas, jeigu asmuo sutinka gydytis. Antras dalykas, kuo žmogus išeina iš įkalinimo įstaigos ir vis dar turi tą potraukį, čia jau turime kalbėti, kokia yra socialinių ir medicinos pasaugų sistema, kad tam žmogui būtų galima suteikti pagalba. Ir pagaliau – policijos darbas yra pakankami aktyvus, bet jis neduoda norimo rezultato.Todėl ir reikia imtis tam tikrų naujų priemonių“, - kalbėjo A. Norkevičius.