Ar girdėjote apie išmaniuosius vagis?

Ar girdėjote apie išmaniuosius vagis? Jie jus gali sekti socialiniuose tinkluose, o sužinoję, jog išvykstate atostogauti – apiplėšti jūsų butą ar namą. Šiuolaikiniai ilgapirščiai veikia tyliai ir greitai, dažnai jiems nebaisios net apsaugos sistemos, o pats darbymetis – vasarą.

Patyrusių vagių negąsdina net signalizacija ar kameros. Įgudę plėšikai yra gerai susipažinę su naujosiomis technologijomis ir įsilaužimui kruopščiai ruošiasi. Specialistai teigia, kad vienai vagystei nusikaltėliai gali ruoštis net keletą savaičių. Pirmiausiai išsirenkama auka. Ji stebima. Išsiaiškinama, kokio grobio galima tikėtis ir kaip jis saugomas. Galiausiai, numatoma, kada buto ar namo šeimininkų nebus namie.

Socialiniuose tinkluose savo kasdieniu gvvenimu besidalinantys žmonės rizikuoja patekti į apsukrių plėšikų akiratį. Pranešę apie atostogų planus, kaip mat patraukia jų dėmesį.

Apsaugos specialistai pataria nesidalinti asmenine informacija internete, taip pat gerai apmąstyti, kur laikyti brangiausius daiktus. Geriausia jų neslėpti įprastose vietose, kurias pirmiausiai vagišiai ir apžiūri. Negalintys įsigyti modernios saugos technikos raginami imtis bent elementariausių priemonių.

Šiemet per keturis mėnesius jau užregistruota per 1100 vagysčių, įsibraunant į gyvenamąją patalpą. Populiariausias taikinys tebėra Vilniaus ir Kauno gyventojai. Pagrindinis ilgapirščių grobis – grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, alkoholis.

Daugiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų