Ar galios PVM lengvata šviežiai mėsai, žuviai ir būtiniausiems maisto produktams?

Vyriausybė ketina nepritarti lengvatiniam 5 proc. pridėtinės vertės mokesčiui (PVM) šviežiai atšaldytai mėsai bei šviežiai, tvenkiniuose išaugintai žuviai. Taip pat ketinama nepritarti ir siūlymui lengvatinį 5 proc. PVM tarifą taikyti būtiniausiems maisto produktams.

Vyriausybės nutarimo projektus parengusios Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl siūlomų lengvatų biudžetas atitinkamai netektų 43 mln. eurų ir 135 mln. eurų pajamų.

„Dėl tokių valstybės biudžeto pajamų netekimų 2017 metais būtų pažeisti Lietuvos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme ir fiskalinės drausmės įstatyme (....) nustatyti fiskalinės drausmės apribojimai deficitui ir išlaidų augimui“, - tvirtina ministerija.

Įstatymo pataisų rengėjai tvirtino, kad biudžeto pajamų sumažėjimas būtų trumpalaikis ir padidėjus vartojimui, praradimai bus kompensuoti. Tačiau, anot ministerijos, vartojimas turėtų padidėti keturis kartus, o tai mažai tikėtina, tuo metu kitos pajamų kompensavimo priemonės nepateiktos. Finansų ministerija taip pat nurodė, kad deklaruojamas lengvatos tikslas - sumažinti šios produkcijos kainas - gali būti nepasiektas, nes praktika rodo, kad prekės ir paslaugos tokiu atveju iš esmės nepinga.

Ministerijos duomenimis, nuo 2013-ųjų pradžios sumažinus keleivių vežimo PVM tarifą nuo 21 iki 9 proc., šių paslaugų kaina per pirmuosius metus padidėjo 1 proc., o per beveik ketverius metus (iki pernai lapkričio) - 3,8 proc. Tokai pat lengvata nuo 2013-ųjų pradžios taikoma ir laikraščiams bei žurnalams, tačiau jų kainos padidėjo atitinkamai 1,7 proc. ir 36,8 procento.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-01-25 19:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitose valstybėse jaučiasi. Lenkija, Vokietija ir kitos šalys juk turi pigesnių produktų. Anot mūsų prekybininkų taip yra todėl, kad ten rinka didesnė ir daugiau parduodami gali mažinti kainą. Bet juk pas mus jeigu perka, tai būtinai ir kainą kelia! Mat rinka diktuoja, kad gali kainą pakelti, jei yra paklausa. Todėl manau, kad lengvata nusės prejybininkų kišenėse. Ir dar antkainį prie to padidins. Lietuvoje kitaip rinką verslas reguliuoja. Savaip, pagal principą "lupk kiek gali".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų