Apžvelgė šalutines COVID-19 skiepo reakcijas paaugliams: pasitaikė keli sunkūs atvejai

Pristatydama naujausius duomenis apie šalutines reakcijas į COVID-19 vakcinas Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) apžvelgė ir paauglių vakcinaciją. Jos metu pranešta apie 19 nepageidaujamų reakcijų, keturios iš jų įvardytos kaip sunkios.

Komentuodama vaikų skiepijimą COVID-19 vakcina VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja dr. Rugilė Pilvinienė negalėjo išskirti matomų kažkokių ypatingų tendencijų.

„Gautas vienas pranešimas „Spikevax“ vakcinai, kuris vertintas kaip nesunkus – tai buvo viduriavimo atvejis. „Comirnaty“ vakcinai gauta 18 pranešimų, iš jų buvo 14 nesunkūs ir 4 sunkūs. Nesunkių pranešimų atveju buvo pranešta apie labai platų diapazoną įvairių nepageidaujamų reakcijų, kurios iš esmės atkartoja bendras tendencijas. 

Tai būtų karščiavimas, šaltkrėtis, bendras silpnumas, galvos skausmas, mieguistumas, nuovargis, rankos skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, padidėję, skausmingi pažasties limfmazgiai. Taip pat paminėtinas mergaitėms gausus menstruacinis kraujavimas“, – komentavo ji.

R. Pilvininienė pastebėjo, kad beveik visos šios reakcijos įtrauktos į preparatų charakteristikų santrauką, išskyrus gausų menstruacinį kraujavimą.

„Tačiau esame sulaukę kelių pranešimų apie moterims pasitaikiusius tokius sutrikimus. Bet įvertinti, kad tai būtent susiję su vakcinacija, labai sunku“, – sakė ji.

Fiksuoti 2 miokardito atvejai

Sunkūs nepageidaujami poveikiai nustatyti paaugliams buvo 2 miokardito, kartu su perikarditu ar vien miokardito atvejai. Taip pat – vienas apendicitas ir viena sunki alerginė reakcija.

Miokarditas nustatytas 16 ir 17 metų vaikinams po antrosios „Comirnaty“ dozės suleidimo.

„Apendicito atvejis taip pat yra neaiškus, nes apendicitas yra toks sutrikimas, kuris gali pasireikšti be vakcinacijos – tiek suaugusiems, tiek paaugliams. Taigi, gali būti, kad tai buvo atsitiktinis dalykas. O alergija vertintina kaip imuninis atsakas į vakciną ir jis tikrai yra tikėtinas. Paauglys po šios reakcijos yra pasveikęs“, – sakė ji.

Per 9 vakcinacijos mėnesius (nuo 2020 m. gruodžio 27 dienos iki 2021 m. rugsėjo 30 dienos VVKT sulaukė 5 505 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakcinas nuo COVID-19 ligos.

ĮNR pranešimai sudaro 0,18 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (sunaudotas vakcinos dozių skaičius nuo vakcinacijos pradžios iki rugsėjo 30 dienos siekė – 3 054 263 dozes).  

Per paskutinįjį ketvirtį jų buvo 1204, taip pat fiksuoti pranešimai apie 7 mirtis Lietuvoje ir vieną užsienyje, ryšys su skiepu nepatvirtintas.

„Šių metų trečiąjį ketvirtį gavome 1204 pranešimus, susijusius su vakcinų vartojimu. Po vakcinos „Comirnaty“ vartojimo buvo gauti 636 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR); po vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vartojimo buvo gauti 154 pranešimų apie ĮNR, po vakcinos „Vaxzevria“ gauti 192 pranešimai apie ĮNR. Dėl vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ sulaukta 225 ĮNR pranešimai“, – nurodė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.


Rašyti komentarą...
A
Aha nu jo
2021-10-08 10:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai tevai. Nori atsikratyt savo vaikais, tai atidave medeksperimantams?
Atsakyti
-3

N
Nekas
2021-10-08 10:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikas nuo skiepo numirs kas atsakys ?
Atsakyti
-1

s
siaubas
2021-10-08 10:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
neisivaizduoju kaip galima duoti vaika skiepyti.Bet yra ,mano pazystama paskiepijo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų