Aptariamas JAV ir Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis išvyko į JAV, kur susitikęs su gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu aptars bendradarbiavimo gynybos srityje, Lietuvos pajėgumų vystymo klausimus.

Krašto apsaugos ministro vizito JAV programos darbotvarkėje lapkričio 26–gruodžio 3 dienomis taip pat suplanuoti susitikimai su Senato gynybos komiteto pirmininku Jimu Inhofe, kitais senatoriais.

R. Karoblis lankysis JAV Specialiųjų pajėgų vadavietėje ir centrinėje vadavietėje Floridoje, o vėliau dalyvaus Reigano nacionalinio saugumo forume Kalifornijoje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Kaip pažymima pranešime, JAV yra strateginė Lietuvos partnerė ir šios šalies įsipareigojimai užtikrinti regiono saugumą, karinis buvimas ir matomumas Lietuvoje ir regione yra vienas svarbiausių Lietuvos saugumo ir stabilumo garantų.

„JAV tiek dvišaliu principu, tiek remdama NATO pastangas, plačiai įgyvendina atgrasymo priemones Baltijos regione ir skiria daug dėmesio JAV kariniam buvimui Lietuvoje ir regione įtvirtinti“, – sakoma pranešime.

Anot jo, Lietuva plėtoja dvišalį bendradarbiavimą su JAV, vykdydama intensyvias įvairaus pobūdžio ir lygmens pratybas, dalyvaudama bendruose kursuose ir mokymuose, o JAV remia Lietuvos kariuomenės pajėgumų plėtros projektus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų