Aplinkiniai pašiurpę: šiame name vyksta orgijos

„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė vyriškio skundo, esą jo kaimynystėje benamiai okupuoja apleistą individualų gyvenamąjį namą. Pasak vyro, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys asmenys ten kelia orgijas, o jam baisu, kad nekiltų gaisras ar dar didesnė nelaimė.

31

Gyvenamas plotas

„Kažkada šis namas Jazminų gatvėje buvo gyvenamas, gyveno jame žmonės, tvarkėsi. O dabar šis namas apleistas. Tai jame ir įsitaisė benamiai. Čia jų apsigyveno ne vienas, o keli. Ir kuo toliau, tuo daugiau čia jų glaudžiasi. Matyt, vieta strategiškai jiems labai patogi. Netoli mieste centro ir prekybos centrų. Per dieną eina, „dirba“ rinkdami įvairias šiukšles konteineriuose, o čia tik grįžta pernakvoti. Kad jie nors ramiai miegotų...

Būna vakarų, kad net kaimynams užmigti sunku. Staugia, rėkia, šaukia. Nesuprasi, kas ten darosi. Baisu gyventi, kai šalia tokie žmonės, ką žinai, kas jiems į galvą gali ateiti“, – pasakojo vardo sakyti nenorėjęs benamių įkaitu tapęs kaimynas.

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apleistas pastatas Jomantų gyvenvietėje

Į konfliktus nelinkę

Vyras pasakojo, kad nors benamiai ir kelia didelį nerimą, tačiau į konfliktus su vietos gyventojais jie nelikę.

„Praeina ir tiek. Nei sveikinasi, nei kalba. Aišku, ko jiems sveikintis, juk jie svetimi. Įeina į svetimą valdą ir daro tvarką. Kaip šitaip galima, nesuprantu. Nei mūsų laikais buvo tų benamių, nei ką. Matyt, kad jie nenori gyventi valdiškuose namuose, tai čia glaudžiasi. Bet atvirai pasakysiu, mums tokia kaimynystė jau įgriso“, – dėstė vyriškis.

Turi savininką

„Rinkos aikštei“ pavyko išsiaiškinti, jog minėtas namas turi savininką. Jis priklauso žmogui, kuris namą su visa žeme parduoda. Negana to, šeimininkas visaip bando gelbėtis nuo benamių: užkala duris, plokštėmis uždengia langus, bet benamiai vis tiek randa būdų, kaip patekti vidun. Taip niokodami žmonių turtą ir sukeldami aplinkinių nepasitenkinimą.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apleistas Diktariškių dvaras ieško naujų šeimininkų

Nušlavė nuo žemės

Vietiniai kalba, kad Jazminų gatvėje benamių padaugėjo po to, kai buvo nugriauti du buvę gamtininkių namų pastatai. Ilgai nenaudojami pastatai buvo tapę puikiu prieglobsčiu benamiams ir asocialų gyvenimo būdą mėgstantiems asmenims. Buvo išdaužyti langai, išvogti menkaverčiai daiktai. Viduje viskas suversta, neretai čia apsigyvendavo ir neturintys kur prisiglausti. Pastatų savininkai bandė juos gelbėti langus užkaldami specialiomis plokštėmis ir lentomis, tačiau ilgapirščiai vis vien rasdavo būdų kaip įlįsti vidun.

Jau kelis mėnesius buvusių gamtininkų namų teritorija yra tuščia, mat pastatai sulyginti su žeme. Iš pradžių nugriautas medinis, o po to – mūrinis pastatai. Visos griovimo atliekos išvežtos ir teritorijoje nebeliko nieko, nebeliko ir benamių prieglobsčio.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2018-04-10 08:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar valdžia žino kiek Lietuvoj yra benamių ar anstolių išmestų žmonių į gatvę, kaip ir kas jais rūpinasi savivaldybėse. Kaip bendradarbiauja TM ir SAD ,kodėl...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų