Politikų populiarumo lentelės viršūnėje esančio prezidento Valdo Adamkaus reitingas pakilo ir jis didesniu skirtumu atsiplėšė nuo eurokomisarės Dalios Grybauskaitės, kurios reitingas sumažėjo. Šie politikai stipriai lenkia artimiausius konkurentus.

Kaip rodo gruodžio 4–7 dienomis surengta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvi apklausa, dabar 21,5 proc. apklaustųjų mano, kad geriausiai jų interesams atstovauja prezidentas V.Adamkus. Lapkritį tokių buvo 20,9 proc.

Eurokomisarės D.Grybauskaitės populiarumas krito 4,5 proc. – nuo lapkritį buvusių 19,1 proc. iki 14,6 proc. Dabar eurokomisarė atsilieka nuo pirmaujančio prezidento 6,9 proc., nors lapkritį šis skirtumas siekė 1,8 proc.

Trečią poziciją reitinge gruodį išlaikė premjeras, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, – jo vertinimas pagerėjo nuo 8,2 iki 9,8 proc.

Į ketvirtą vietą iš septintos šoktelėjo Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūras Valinskas, kurio populiarumas padidėjo 3,3 proc. – nuo buvusių 4,1 iki 7,4 proc.

Penktą poziciją išlaikė nušalintasis prezidentas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, kurio populiarumas, lyginant su ankstesne apklausa, sumažėjo trimis dešimtosiomis procento – nuo 5,8 iki 5,5.

Iš ketvirtos į šeštą vietą nusileido parlamentarė, buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, kurios reitingas sumažėjo nuo 6,5 iki 4 proc.

REKLAMA

Į septintąją vietą šoktelėjo lapkritį į populiariausiųjų dešimtuką nepatekęs ekscentriška retorika garsėjantis „tvarkietis“ Julius Veselka, kurio populiarumas pakilo nuo 2,9 iki 3,9 proc.

Kadenciją baigęs prezidentas, ekspremjeras Algirdas Brazauskas, kurio reitingas, lyginant su ankstesne apklausa, padidėjo nuo 3,1 iki 3,8 proc., pakilo iš dešimtosios pozicijos į aštuntąją.

Devintoji vieta atitenka finansinėmis machinacijomis kaltinamam Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui, kuris lapkritį devintąją ir aštuntąją vietas dalinosi su Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininku, europarlamentaru Vytautu Landsbergiu. V.Uspaskicho reitingas sumažėjo nuo 3,6 iki 3,4.

Geriausiai visuomenės interesams atstovaujančių veikėjų dešimtuką užbaigia finansų analitikas Gitanas Nausėda, kurio populiarumas išaugo daugiau nei trigubai. Lapkritį buvęs 1 proc. reitingas padidėjo iki 3,3 proc.

Už dešimtuko ribų gruodį liko buvęs Seimo pirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas, lapkritį buvęs šeštas. Jo populiarumas sumažėjo nuo 4,9 iki 3,2 proc. Po Č.Juršėno populiarumo lentelėje rikiuojasi jo partietis, buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, kurio reitingas pakilo nuo 1 iki 2,7 proc., ir europarlamentaras V.Landsbergis, kurį teigė palaikantys 2,6 proc. apklaustųjų (buvo 3,6 proc.)


Rašyti komentarą...
R
Radikalas
2008-12-20 11:45:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi galima tikėti komjaunimo tiesos duomenimis - kiek procentų reikėjo, tiek ir užsisakė.
Atsakyti
0

R
Rimantas
2008-12-20 12:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
jeigu visur vaidenasi komjaunimai, tai pats padaryk apklausa ir suzinosi kas kiek turi istikro.
Atsakyti
0

N
Nurchaci
2008-12-20 12:47:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Valstybininkų" klaną aptarnaujantis gaidynas ("Vilmorusas") visai nusimėlavo. Nebent jie savo apklausą vykdė kažkur Mėnulyje. Pakalbinkite bet kurį žmogų, ką jis galvoja apie Adamkų, ir nieko išskyrus keiksmažodžius neišgirsite, o gaidynas triūbyja apie reitingo augimą. Tas pats pasakytina ir apie Kubiliaus ir Valinsko reitingus.
Galėtų Balsas.lt tokio skaitytojus kaidinančio šlamšto čia netalpinti. Tai nepagarba nuolatiniams portalo skaitytojams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų