Apklausa: liberalai, „tvarkiečiai“ į Seimą nepatektų

Po politinės korupcijos skandalo rinkėjai vis mažiau pasitiki Liberalų sąjūdžiu, taip pat smunka pasitikėjimas valdančiaisiais „darbiečiais“ ir „tvarkiečiais“, o palankumas auga Antikorupcinei Kristupo Krivicko bei Naglio Puteikio koalicijai.

Pagal partijų populiarumą lyderių trejetukas nesikeičia. Likus maždaug mėnesiui iki Seimo rinkimų, už socialdemokratus balsuotų 16 proc., už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą - 12,6 proc,, už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus - 9,2 proc. rinkėjų. Pastarąjį kartą liepą vykdytoje apklausoje savo balsą, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, socialdemokratams žadėjo atiduoti 14,2 proc., „valstiečiams“ - 12 proc., konservatoriams - 10,8 proc. respondentų.

Po korupcijos skandalo vasarą kiek atsitiesusio Liberalų sąjūdžio populiarumas vėl krinta - už jį balsuotų 2,7 proc. (liepą - 5,9 proc.) rinkėjų.

Apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys neabejoja, kad įtakos reitingo smukimui turėjo ir buvusio partijos lyderio, korupcija įtariamo Eligijaus Masiulio vieši pasisakymai žiniasklaidoje.

REKLAMA

„Manau, kad (įtakos turėjo) Eligijaus Masiulio pasisakymas, kai jis ne visai vykusiai pasirodė per televiziją pastaruoju metu, kurį buvo primiršę žmonės. Tai ir neįtikino, o jei patikėtumėme ta versija, gal dar blogiau: kaip gali žmogus krepšiais nešioti pinigus“, - BNS sakė sociologas.

Apklausa vykdyta rugsėjo 2-10 dienomis. E.Masiulis versiją, jog iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ėmė ne kyšį, o paskola būstui, pateikė rugsėjo 6-osios vakarą. Teisėsauga įtaria, kad E. Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Valdančiųjų Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ pasitikėjimas smuko, tačiau išlieka arti reikiamos 5 proc. ribos, norint patekti į Seimą. Jei rinkimai vyktų sekmadienį, už „darbiečius“ balsuotų 5,1 proc. rinkėjų (liepą - 7 proc.), už „tvarkiečius“ - 4,8 proc. respondentų (5,5 proc. liepą). Arti šių partijų pagal populiarumą atsidūrė ir Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koaliciją - už ją balsuotų 4,7 proc. respondentų. Kaip ir kitoms koalicijoms, norint patekti į Seimą, jiems būtina peržengti 7 proc. ribą.

„Antikorupcinė Puteikio-Krivicko koalicija yra naujiena, turbūt tai galima vertinti kaip protesto balsus“, - teigė V.Gaidys.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga sulauktų 2 proc. palaikymo, kitos partijos surinktų mažiau nei 2 proc. rinkėjų balsų.

Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „ Vilmorus“ dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 2-10 dienomis. Apklausti 1035 gyventojai.


Rašyti komentarą...
p
pinigai ir turtas aptemdo protą
2016-09-17 08:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
už liberalus dabar gali balsuoti tik tokie pat kyšininkai, spjaunantys į Lietuvą ir jos žmones,kokie jie buvo pasipūtę ,išdidūs ir taip apsidirbo,visi kurie garsiausiai rėkia ir kitus niekina dažnai būna nešvarūs
Atsakyti
0

k
klounų šalis
2016-09-17 11:24:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na Lietuva neprognozuojama -turėjome Šustauską,, Valinską, Baukutę, Haroldą, dabar jau galime rinkti kitus klounus. Iki pilnos laimės trūksta dar Betmano.
Atsakyti
-2

R
Racionalus apklausos rezultatai
2016-09-17 18:40:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiausia palaikymo visada susilaukia konservatoriai ir socdemai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų