Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik pusė Lietuvos gyventojų norėtų, kad į teismų darbą būtų įtraukti ir visuomenės atstovai. Tačiau patys į tokias pareigas nesiveržtų. Tokius rezultatus parodė DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai" gegužę atlikta apklausa.

REKLAMA

Beveik pusė apklausos dalyvių - apie 47 proc. - norėtų, kad teismuose bylas kartu su teisėjais nagrinėtų ir visuomenės atstovai.

Kas trečias tokios institucijos nepageidauja, kas penktas - neturi nuomonės.

Dabartine tvarka, kai sprendimas byloje yra išimtinai teisėjo kompetencija, patenkinti 44,5 proc. apklausos dalyvių. Kiek daugiau nei 40 proc. norėtų, kad sprendimus teisėjai ir visuomenės atstovai priiminėtų kolegialiai.

REKLAMA
REKLAMA

Ir tik 6,7 proc. pasisakė už tai, kad sprendimai bylose turėtų būti patikėti ne teisėjams, o visuomenės atstovams.

Visuomeniniu teisėju būti sutiktų 14,5 proc. apklausos dalyvių. Dar beveik 22 proc. - su sąlyga, kad turės aiškias bylų sprendimo galias.

Ir net 52,3 proc. respondentų tokių pareigų eiti nepageidautų.

Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius tokius apklausos rezultatus vertina labai pozityviai.

„Manyčiau, kad tai visiškai natūrali žmonių reakciją. Jeigu kalbėti apie paskutinį klausimą, tai man atrodo, kad žmonės tiesiog turi pamatyti iš vidaus, kaip atrodo tas procesas", - DELFI teigė G. Kryževičius.

Anot jo, apklausos rezultatai parodo, jog žmonės suvokia, koks sudėtingas yra teismų darbas. Tai esą leidžia manyti, jog visuomenė pribrendo tiesioginiam dalyvavimui teismų darbe.

„Kad 52 proc. gyventojų nenorėtų nemanau, kad tai yra blogas ženklas. Tai yra ženklas, kad žmonės galvoja, jog vis tik tai yra labai atsakingas darbas. Man imponuoja tokie rezultatai. Tai tiesiog rodo, jog jau šiandien reikia žmonėms duoti šitą įrankį į rankas", - tęsė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, norą dalyvauti teismų veikloje išsakė pakankamai daug gyventojų, ir tai nuteikia optimistiškai. „Žmonės suvokia, jog profesionalas turi dalyvauti. Bet pakankamai didelis procentas norinčių dalyvauti ir kartu priiminėti sprendimus - tai yra geras ženklas", - reziumavo Teisėjų tarybos vadovas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų