Apie incidentą Būtingėje Gentvilui pranešęs aplinkosaugininkas skundžia nušalinimą teismui

Apie Būtingės terminale išsiliejusią naftą aplinkos ministrui Simonui Gentvilui pranešęs Klaipėdos aplinkosaugininkas Donatas Bagočius teismui skundžia nušalinimą nuo pareigų.

Apie tai pranešė D. Bagočiui atstovaujanti Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS). Ji kaltina Aplinkos apsaugos departamento direktorę Olgą Vėbrienę susidorojimu su pareigūnu.

Kaip BNS patvirtino teismo atstovas Audris Kutrevičius, aplinkosaugininko kreipimasis gautas penktadienį.

D. Bagočius teismo prašo panaikinti AAD vadovės O. Vėbrienės gruodžio 31-osios įsakymą dėl jo nušalinimo, taip pat įpareigoti AAD grąžinti jį į einamas pareigas bei išmokėti darbo užmokestį už laikotarpį, kurį jis buvo nušalintas nuo tarnybos. 

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos vyriausiasis specialistas D. Bagočius nušalintas nuo pareigų dėl galbūt padaryto šiurkštaus nusižengimo – gauta tarnybine informacija apie jūroje išsiliejusius teršalus jis esą pasidalijo su trečiaisiais asmenimis, o tai esą apribojo galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu. A. Bagočius informacija pasidalino su ministru S. Gentvilu ir jo patarėju Marijumi Gailiumi.

O. Vėbrienė tvirtino, kad D. Bagočius atostogų metu suteikė ministrui duomenis apie įvykį Būtingės terminale bei apie pradėtą neplaninę ūkio subjekto tikrinimą.

Aplinkos ministerija taip pat atlieka tyrimą dėl aplinkosaugininko nušalinimo, t.y. vertina jo skundą dėl patirto spaudimo.

Nuo pernai rugpjūčio AAD vadovaujanti O. Vėbrienė savo ruožtu taip pat viešai kalba apie „kritinę“ padėtį aplinkosaugos sistemoje bei darbe patiriamą spaudimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų