Už advokato Vladimiro Žukovskio nužudymą 13 metų laisvės atėmimo bausmės sulaukęs vilnietis Saulius Nakutis buvo nuteistas pagrįstai ir ne per griežta bausme, penktadienį nusprendė Apeliacinis teismas.

Bausmę 36-erių metų vyras atliks pataisos namuose.

Kitas nuteistasis šioje byloje 28-erių metų M. Kriūnas, prašęs jį visiškai išteisinti, teismo malonės taip pat nesulaukė - jam palikta vienų metų laisvės apribojimo bausmė už viešosios tvarkos pažeidimą.

Tokią nutartį Apeliacinio teismo teisėjų kolegija priėmė nusprendusi, kad S. Nakučio kaltė visiškai įrodyta, o apygardos teismo priimtas nuosprendis - teisėtas ir pagrįstas įrodymais, bausmė paskirta teisingai. Teismo nuomone, byloje įrodyta, kad S. Nakutis nužudė V. Žukovskį dėl mažareikšmės priežasties, todėl yra pagrįstai nuteistas už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų.

Teismas atmetė S. Nakučio apeliacinio skundo argumentus, kad jis veikė būtinosios ginties sąlygomis ir afekto būsenoje, nes nužudytasis vyras jį išprovokavo bandydamas nuplėšti nuo jo striukės trispalvę emblemą bei įžeidinėdamas jo patriotiškus jausmus.

Teismas taip pat nežymiai padidino nužudytojo našlės patirtas turtines išlaidas, pagrįstas byloje pateiktais dokumentais.

Primename, kad teismas yra konstatavęs, jog S. Nakutis 2009 m. lapkričio pabaigoje peiliu nudūrė vilnietį advokatą V. Žukovskį. Vyras buvo nužudytas vakare Vilniuje esančios Kalvarijų gatvės vienoje iš autobusų stotelių. Jis mirė nuo dūrių peiliu, bet ant jo kūno buvo ir keliolika kitų sužalojimų.

REKLAMA

S. Nakutis teigia, kad advokatui peiliu dūrė gindamasis, norėdamas pats išsilaisvinti ir eiti namo. Dėl advokato nužudymo buvo kaltintas ir vienos sostinės bendrovės vadovas M. Kriūnas, tačiau teismas jį išteisino. Teismas vyrą pripažino kaltu tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir skyrė vienų metų laisvės apribojimo bausmę.

Nužudytojo našlei buvo priteista 100 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Ši Apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų