Anušauskas apie Rozovos skandalą: šešėlyje norima susitvarkyti su kitais oponentais

Ramūno Karbauskio spaudimą atsistatydinti atlaikiusiam Seimo pirmininkui valdantieji sugalvojo naują smūgį. Jie žada aiškintis, kodėl Viktoras Pranckietis neva slėpė nuo partiečių Irinos Rozovos įtartinus ryšius su Rusijos ambasados darbuotojais. O štai lenkų frakcijos narei Irinai Rozovai už nuslėptus ryšius gali grėsti net apkalta. Tuo metu konservatoriai atkerta, kad apklausti reikėtų ne tik Pranckietį, bet ir patį premjerą Skvernelį, mat ir jis esą apie Rozovos ryšius žinojo jau seniai.

Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui – naujas smūgis ir valdančiųjų pinklės, kad šis netektų posto. „Valstiečių“ lyderis Karbauskis ragina išsiaiškinti, kodėl žinodamas apie nacionaliniam saugumui galimai pavojingus parlamentarės Irinos Rozovos ryšius, Seimo pirmininkas tai neva slėpė ir nesiėmė aktyvių veiksmų jiems užkardyti:

„Yra prievolė pranešti apie turimą informaciją, jei ji liečia nacionalinio saugumo klausimus. Seimo pirmininkas, kiek žinau pagal statutą, jis turi prievoles, kuriomis gali pasinaudoti, o šiuo atveju, galbūt, nepasinaudojo.“

Tuo metu Seimo pirmininkas atkerta, jog tie, kam įdomi tokia informacija, patys privalėjo ją pasiimti ir pasiskaityti:

„Tokį patį raštą ir NSGK, mano žiniomis, turėjo susipažinti visi Seimo nariai, ir tie, kurie kelia klausimą šiandien. Jie turėjo galimybę susipažinti su informacija tada. žinodamas, kad NSGK jau gavo tą informaciją, buvau visiškai ramus, kad jie žino, ką daro.“

Tačiau aiškėja, kad apie Rozovos galimai su priesaika Lietuvai nesuderinamus ryšius žinojo ne tik Seimo Pirmininkas, bet ir premjeras Saulius Skvernelis. Taip tvirtina konservatorius Laurynas Kasčiūnas:

„Šalia to dar buvo ir Ministras Pirmininkas S.Skvernelis. jis irgi žinojo situaciją. Tai reikia žinoti. Jei aiškinsimės šitas aplinkybes, pasiaiškinsime ir faktą, kad Ministras Pirmininkas pusantrų metų žinojo… ne aš valdančioje koalicijoje esu su Lenkų rinkimų akcija ir Krikščioniškų šeimų sąjunga.“

Premjeras patvirtina žinąs informaciją apie Seimo narę Rozovą, tačiau ji – ne vieša. O parlamentarų metami įtarimai Rozovai premjerui netrukdo dirbti kartu su lenkų frakcija:

REKLAMA

„Aš informacijos, kurią gaunu ne viešai, nekomentuoju. Laikausi principo, kas man būtina žinoti, tą žinau.“

O štai naujoji vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apie savo frakcijos narę Iriną Rozovą nelinkusi kalbėti. Ji tikina nežinojusi saugumiečių informacijos, kuri taip suneramino Seimo nacionalinio saugumo komitetą:

„Nieko nežinau, nieko.“

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas žada imtis parlamentarės karjerą galinčio baigti tyrimo – ar Irina Rozova nesulaužė priesaikos, nuslėpusi savo ryšius su Rusijos ambasados diplomatais. Taip pat komitetas nori aiškintis, kodėl informacija apie Rozovą disponavęs Seimo pirmininkas Pranckietis, o vėliau iš jo medžiagą gavęs buvęs komiteto vadovas Bakas ją slėpė ir nesiėmė veiksmų užkardyti galimas rizikas nacionaliniam saugumui. Komiteto pirmininkas neslepia, kad po jų tyrimo Rozovai gali būti pradėta apkaltos procedūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų