Anglija vasarą grįš prie normalaus gyvenimo? Ekspertas per kelis mėnesius tikisi esminių permainų

Vieno geriausių mokslininkų teigimu, vakcina gali padėti Didžiajai Britanijai iki vasaros grįžti į prieš pandeminį laikotarpį. Profesorius Mike'as Tildesley'as, infekcinių ligų ekspertas ir „Sage“ patariamosios grupės narys, sakė, kad per kelis mėnesius vakcina gali sukelti didžiulius pokyčius, jei skiepijimas tęsis sparčiai.

Jis teigė, kad karantinas galėtų būti palengvintas jau kitą mėnesį, kaip tikėtasi, tačiau tai reikės vykdyti palaipsniui ir gana atsargiai, kad būtų išvengta naujų atvejų šuolio.

Jo optimistiška žinia gyventojus pasiekė po savaitgalį vykusių mišrių ministrų pranešimų apie tai, kaip vasara atrodys karantino išvargintiems britams.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas suteikė viltį milijonams gyventojų sakydamas, kad tikisi „didžios britiškos vasaros“ („Great British summer“), kurios varomoji jėga bus sėkmingas skiepijimas. Tačiau nepraėjus nė pusvalandžiui po jo interviu BBC, politikė Liz Truss sakė, kad taip „žadėti žmonėms vasaros atostogas“ per televiziją yra „pavojinga“.

Pasirodęs „BBC Radio 4“ laidoje „Today“, prof. Tildesley‘as sakė: „Pavojus yra tas, kad pradėdami lengvinti kontrolę, mes tai kompensuojame skiepų laimėjimais, todėl turime būti labai atsargūs. Bet jei skiepijimas tęsis dideliu mastu ir mes pastebėsime, kad iš tikrųjų šios vakcinos gerai blokuoja užkrato pernešimą ir užkerta kelią sunkiai infekcijai, tada mes būsime geroje padėtyje.“

„Ir tikėkimės, kad iki vasaros galėsime grįžti prie kažko gana artimo tam, ką matėme, kol pandemijos nebuvo“, – pridūrė M. Tildesley‘as.

„Ryanair“ vadovas taip pat suteikė vilties sakydamas, kad dėl vakcinų šią vasarą Europos „atostogos paplūdimiuose“ gali įvykti.

Biudžetinės aviakompanijos generalinis direktorius Michaelas O'Leary'is teigė manantis, kad šią vasarą gali padidėti skrydžių į Ispaniją, Graikiją, Italiją ir Portugaliją paklausa. Šiuo metu jo aviakompanija jau bandė reklamuoti atostogas šūkiu „pasiskiepyk ir skrisk“.

REKLAMA

Optimistiškame pranešime jis numato, kad nuo koronaviruso nukentėjusi kelionių pramonė dėl išaugusios „paplūdimių netekusių britų paklausos“ šių metų pabaigoje galės pagaliau „sugrįžti į normalią padėtį“. Tačiau kalbėdamas tą dieną, kai airiškoji pigių skrydžių bendrovė pranešė apie numatomus 800 mln. svarų nuostolius per 2021 m., jis perspėjo, kad kelionių bumas priklauso nuo JK skiepijimo sėkmės.

Iki šiol beveik devyni milijonai britų gavo pirmąją koronaviruso vakcinos dozę – vyriausybė šiuo metu siekia, kad visi vyresni nei 50 metų asmenys būtų paskiepyti iki kovo pabaigos.

Ponas O'Leary‘is mano, kad ministrų kabinetas turėtų panaikinti kelionių apribojimus tada, kai bus apsaugoti pažeidžiamiausi Didžiosios Britanijos gyventojai.

Vietos rinkimai tikriausiai įvyks gegužės 6 dieną, kaip ir planuota. Konservatorių partija aktyvistams patarė agituoti nesibeldžiant į duris ir nedalinant lankstinukų karantino metu. Paaiškėjo, jog bus pakeistos balsavimo pagal įgaliojimą taisyklės tam, kad galėtų balsuoti žmonės, sergantys koronavirusu. Šiuo metu žmonės, norintys paskirti draugą balsuoti jų vardu, turi apie tai įspėti prieš šešias savaites. Tai trukdo daugeliui pandemijos ištiktiems ar priverstiems izoliuotis žmonėms. Tačiau taisyklės bus pakeistos. Įgaliotiniai galės būti paskirti tą pačią dieną kaip ir balsavimas, ne vėliau nei 17 val.

„BBC Politics East“, rytų Safolko parlamentaras M. Hancockas sakė esąs įsitikinęs, kad didelis JK gyventojų procentas per ateinančius šešis mėnesius bus paskiepytas, o tai leis panaikinti apribojimus, kurie buvo taikomi nuo Naujųjų metų.

„Tikiuosi, kad po šešių mėnesių mes būsime laimingos ir laisvos, didžios britiškos vasaros viduryje. Aš tikiu, kad tada didžioji dauguma suaugusiųjų jau bus paskiepyti. Ne tik labiausiai pažeidžiamos grupės, bet ir visos suaugusiųjų grupės, net ir tokie kaip aš, sveiki keturiasdešimtmečiai. Tai suteiks aukštą apsaugos lygį“, – viltimi dalinosi M. Hancockas.

REKLAMA

Šiek tiek vėliau, kalbėdama LBC radijuje ponia Truss teigė, kad vyriausybė daugiausia dėmesio turi skirti mokykloms.

„Turime veikti žingsnis po žingsnio, o vasaros atostogos, manau, yra mažesnis prioritetas už vaikų grąžinimą į mokyklą, – radijo stočiai sakė ji. – Jei ir ko išmokome koronaviruso krizės metu, tai, kad viskas yra nenuspėjama, ir kokios problemos gali iškilti. Manau, kad yra labai pavojinga, kai vyriausybės ministras, dalyvaudamas laidoje, žada žmonėms vasaros atostogas“.

Ji teigė, kad dabartinės taisyklės, reikalaujančios karantino ir neigiamų koronaviruso testų, greičiausiai bus nuolatinės ir galios „artimiausioje ateityje“. Vėliau, kalbėdama Andrew Marr‘o laidoje, ji sakė, kad iki vasaros dar reikia nueiti ilgą kelią.

Kelionių pramonė, tiek vidinė, tiek tarptautinė, buvo viena iš labiausiai nukentėjusių dėl pakartotinių karantinų per pastaruosius 10 mėnesių.

Ponas Hancockas ilgą laiką optimistiškai žvelgė į vasarą, nepaisant siaubingo mirtingumo nuo koronaviruso. Gruodžio mėnesį jis atskleidė, kad jau suplanavo savo vasaros atostogas, ir kartu su žmona osteopate Martha ir trimis vaikais keliausiantis į Kornvalį.

Kalbėdamas Bendruomenių rūmuose, M. Hancockas sakė: „Aš tikrai tikiu, kad 2021-ųjų vasara bus šviesi ir be jokių apribojimų, dėl kurių 2020 metų vasara buvo griežtesnė. Aš užsisakiau atostogas. Aš keliausiu į Kornvalį“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų