Alkoholio kontrolė pagal konservatorius: teikia savo pasiūlymas

Lietuvos politinis gyvenimas šiomis dienomis kaip niekada intensyvus. Bent jau socialiniame tinkle. Ir bent jau vienu klausimu.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija nepritaria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos pateiktiems alkoholio draudimo įstatymo pakeitimams, tokiems kaip draudimas prekiauti alkoholiu lauko kavinėse ir masiniuose renginiuose bei teikia alternatyvius savo pasiūlymus.

Vis dar nesupranta valdančiųjų

Frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pažymi, kad valdančioji dauguma, užuot siūliusi priimti realias ir efektyvias alkoholizmo mažinimo priemones, visą dėmesį sutelkė į neracionalius arba nelogiškus siūlymus, kurie iš esmės pakeitė alkoholio kontrolės priemonių paketo balansą.

„Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad norint mažinti alkoholio vartojimo lygį yra būtina riboti alkoholio prieinamumą, drausti reklamą ir mažinti alkoholio įperkamumą. Tačiau Seime įregistruotoje atnaujintoje įstatymo projekto versijoje didžiąją dalį pasiūlymų sudaro neracionalūs ir visiškai ne į tą visuomenės segmentą orientuoti siūlymai.

Esame įsitikinę, jog alkoholio vartojimo masiniuose renginiuose ir lauko kavinėse ribojimas bei draudimas alkoholį gabenti ir laikyti viešose vietose, alkoholinius produktus laikyti viešai matomoje pakuotėje yra perteklinės priemonės, kurių kontrolė būtų sudėtingesnė nei jų teikiama reali nauda. Todėl raginame valstiečius ir žaliuosius šias pataisas, sulaukusias ir neigiamo visuomenės vertinimo, atsiimti“, – teigė G. Landsbergis.

Frakcija pateikė pasiūlymus

TS-LKD frakcija pateikė pasiūlymus valdančiųjų pateiktiems įstatymų projektams, kuriuose raginama atsisakyti perteklinio reguliavimo priemonių, kurios nepagrįstai ribotų prekybą alkoholiu lauko kavinėse (nestacionariose įstaigose ir paviljonuose) bei masinių renginių metu. Šių klausimų reglamentavimą, kaip ir iki šiol, siūloma palikti savivaldybėms. Taip pat siūloma atsisakyti nepagrįsto ir akivaizdžiai perteklinio draudimo gabenti ir laikyti viešose vietose alkoholinius produktus viešai matomoje pakuotėje. 

REKLAMA

Be to, siūloma amžių, nuo kurio parduodamas alkoholis, koreguoti nustatant, jog silpnas alkoholis (iki 15 laipsnių – į šią kategoriją patenka natūralios fermentacijos alus, vynas, sidras ir kiti gėrimai) būtų parduodamas nuo 18 metų, o stipresnis – tik nuo 20 metų.

Valdantieji kritikos nepaiso

Valdantieji valstiečiai tikisi, kad nuo liepos turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso bei alkoholio vartojimą mažinančios pataisos netrukus bus priimtos.

S.Skvernelio teigimu, daugiausia nesutarimų Seime kelia diskusijos dėl alkoholio vartojimo ribojimų masiniuose renginiuose.

Seime skinasi kelią pataisos, pagal kurias pirmadieniais - šeštadieniais parduotuvėse ir maitinimo įstaigose įsigyti alkoholio būtų galima nuo 10 val. ryto iki 20 val. vakaro, o sekmadieniais – nuo 10 val. iki 15 valandos. Vėliau maitinimo įstaigose prekyba būtų galima tik pilstomais alkoholiniais gėrimais vartoti vietoje. Dabar svaigalų nusipirkti galima nuo 8 val. iki 22 valandos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų