• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikai tvirtina, kad gripo vakcinos atvežta pakankamai, tačiau neatmeta, kad žmonėms aktyviai skiepijantis, nemokamų skiepų gali pritrūkti.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai uostamiestyje iš gautų 6 tūkst. vakcinos penktadalis kaip ir kituose šalies miestuose liko nepanaudota, todėl šiemet klaipėdiškiai užsakė perpus mažiau. Medikai pastebi, kad šiemet, priešingai nei pernai, skiepijamasi aktyviau, pranešė LTV aktualijų laida „Šiandien“.

REKLAMA

Kai kuriuose Klaipėdos sveikatos priežiūros centruose spalį skiepų pritrūko, tad teko atsigabenti jų iš tų įstaigų, kurioms vakcinos pakako.

Spalio viduryje vakcinos pritrūko Alytuje, Marijampolėje, tačiau užkrečiamų ligų profilaktikos centras papildomai jos parvežė iš Kauno gydymo įstaigos. Ar nemokamos vakcinos užteks, specialistai pasakyti negali.

REKLAMA
REKLAMA

Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centro direktoriaus pavaduotojos Daivos Razmuvienės teigimu, skiepijimosi aktyvumas yra gerokai didesnis nei pernai, tad „tos vakcinos gali kartais pritrūkti“.

„Kai kurie regionai susiskiepijo, bet galimybė pasiskiepyti nemokama vakcina dar yra. Jeigu gydymo įstaigų medikai galėtų paskambinti į Vilnių, Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą, taip pat į Valstybinę ligonių kasą, (...)vakcina būtų pristatyta į tas įstaigas, kuriose jos pritrūko“, – interviu laidai sakė D. Razmuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet vakcinos nupirkta per 100 tūkst. dozių – beveik trečdaliu daugiau nei pernai.

Antrus metus vykdoma nemokama vakcinacija vyresniems nei 65-erių metų žmonėms, sergantiems chroninėmis ligomis ir piktybiniais navikais. D. Razmuvienės teigimu, nemokami skiepai taip pat skiriami įvairaus amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėms ligoms, ir vaikams.

Anot jos, gripo epidemija šiemet gali būti didesnė.

Kasmet pasaulyje nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų miršta nuo 500 tūkst. iki milijono žmonių. Apie 90 proc. visų mirčių nuo gripo atvejų tenka vyresniems nei 65 metų asmenims. Lietuvoje šia liga kasmet suserga 30-100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų