Aiškus paskutinis prieš mirtį jaučiamas pojūtis

Naujas žurnale „Scientific reports“ paskelbtas tyrimas atskleidė, kad net kai paskutinėmis gyvenimo valandomis žmogaus sąmonės liepsna pradeda silpti ir nykti, jo smegenys ir toliau apdoroja garsą taip pat kaip ir jaunystėje. Šis atradimas parodė, kad mirties patale gulintis ir visiškai į aplinką nebereaguojantis artimasis gali išgirsti jam sakomus žodžius, kurie jį paguostų jo gyvybei iš lėto gęstant.

Tyrimo autoriai viename Vankuverio hospise elektroencefalografijos (EEG) būdu stebėjo nesąmoningų pacientų smegenų aktyvumą paskutinėmis jų gyvenimo valandomis. Gautus rezultatus tyrėjai palygino su sąmoningų hospiso pacientų bei sveikų asmenų EEG parodymais.

Eksperimento metu kiekvienai grupei buvo leidžiama pasikartojanti garsų serija su retkarčiais pasitaikančiais tonais, nepriklausančiais šiai melodijai. Tyrėjai ieškojo specifinių smegenų signalų, vadinamų MMN, P3a ir P3b signalais, kurie yra siunčiami, kai smegenys aptinka neįprastus garsus.

Aptardami tyrimo rezultatus, tyrėjai rašė: „Dauguma nebereaguojančių pacientų turėjo MMN atsaką į garso tono pakitimus, o kai kurie ligoniai netgi patyrė P3a ir P3b atsaką į tono ar garsų serijos pakitimus. Taigi likus vos kelioms valandoms iki mirties, jų klausos sistema veikė panašiai kaip ir jaunų bei sveikų asmenų kontrolinėje grupėje.“

Nors tyrimo dalyvių smegenys paskutinėmis jų gyvenimo akimirkomis ir sugebėjo atskirti tam tikrus garsus, nėra aišku, ar tokios būsenos žmonės gali sąmoningai suvokti žodžių reikšmę. Tyrimo autorė Elizabeth Blundon paaiškino, kad pacientų: „Smegenys reagavo į garsinį dirgiklį, tačiau mes negalime žinoti, ar jie prisimena ir atskiria balsus, ar supranta kalbą.“

Nepaisant to, bendraautorė Romayne Gallagher tikina, kad: „Šis tyrimas suteikia pagrindo hospiso slaugytojų ir gydytojų pastebėjimui, kad artimųjų balsai padeda nurimti mirštantiems žmonėms. Man tai suteikia daug prasmės paskutinėms gyvenimo dienoms ar valandoms, ir parodo, kad buvimas kartu, nesvarbu, ar fiziškai, ar telefonu, yra prasmingas. Galimybė atsisveikinti ir išreikšti savo meilę labai paguodžia.“


Rašyti komentarą...
U
Ui
2021-06-25 08:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išeini,kur laiko nebėra...Kažką keisti laikas Žemėje baigėsi.Ar pasiruošei amžinybei ?Ar ramia širdim sutinki Aukščiausiojo teismą ?Juk nėra teisaus nė vieno žmogaus prieš Aukščiausiojo aukštus standartus žmogui.Teisumas užskaitomas ,kai žmogus patiki,pasitiki ,priima Dievo ištiestą gelbėjimo ranką ,Jo Sūnaus auką-prisiimtą sugedusią prigimtį,užneštą ant kryžiaus,kad gautume Jo dievišką prigimtį.Tik būdami Jo dalimi,amžinai būsime su Juo.
Atsakyti
-3

A
Agne
2021-06-25 11:40:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikykitės, stiprybes jums ir daug daug veikatos.
Atsakyti
0

S
Serber
2021-06-25 09:02:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Garsai girdimi, bet jie aplinka tarsi, smegenys nesistengia ju skirstyti i teigiamus ar neigiamus. Dali ju iskart pamirsta, neapdaoroja, bet girdi. Tai susije ir su instinktu: nes balso jau atsidakyta, regis atsisakytas, jutimine islikusi labai menka, smgeneys jaucia kas daroma kunui, taciau nebeveikia nerviniai imoulsai, kad sureaguoti. Pvz jei dauzo plaktukeliu per sanari, asmuo jaucia, kad kazkas daroma, bet neberqguoja. Gali jausti net skausma. Bet reaguoti nebegali- kazkas nebeveikia v/b baseine smegenyse. Bet garso girdejimas yra- tiksliau klausa- tik ji kaip pas zuvi- po keliu sekundziu pamirstama, kad girdeta ir visiskai neisiraso i atminti, visiskai. Idomiausia tai- kad smegenys - siekdamos islikti, pacios pradeda atjungineti kuno dalis- taupumo rezimas, bet klausa paliekama tik be atminties garsines. Zinau, mane paliko mirti po smegenu infarkto 8nias valandas..zinau kaip jos veike, idomiausia, kad visus tuo metu veike televizorius, kur girdejau ji nepertraukiamai, bet nieko neatsimenu is tu 8niu vakandu, kas ten ka kalbejo, bet atsimenu puikiai, kaip smegenys atjunginejo kuna, kaip tirpo veidas, liezuvis iki pat galiuku, kaip be proto skaudejo galva uzpakalineje dalyje. Negana to- kad kunas - lavoneja tarsi- smegenys pereina i taupymo rezima, atsisako visko, nereikalingo ju veiklai, bet girdejima palieka visgi- tik neiraso i atminti nieko.. siaip baisu, dar vienas dalykas, jos leidzia suprasti, kad kazkas blogai, bet neleidzia suvokti, kad mirsta jos. Ir vienas idomus dalykas dar- jos paskutinikart pries mirti sukrecia visa kuna, perkrauna sistemas ir paziuri- ar dar sugebes issikviesti pagalba, nes jei ne- jos suvokia- sakes tada mums. Paralyztuotu kunu isnaudodama likucius- dasliauziau iki telefono ir pagalba issikviesti- kai nieko nebematai, nebevaldai daug kuno ir nebekalbi- man uztruko 40 minuciu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų