Aiškėja, kaip atrodys mokymasis namuose: tėvai patys vertins vaikų pasiekimus

Nuo rugsėjo 1-osios dalis Lietuvos tėvų turės galimybę perimti mokytojo vaidmenį ir mokyti savo vaikus namuose. Tiesa, tapti savo vaikų mokytojais galėtų tik tam tikras sąlygas išpildę tėvai. Be to, jei moksleivio rezultatai bus nepatenkinami, mokykla bet kada galėtų nutraukti mokymosi namuose sutartį. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Vyriausybei pateikė projektą dėl moksleivių ugdymo šeimoje. Dėl jo ministrų kabinetas turėtų apsispręsti trečiadienį. Nutarimu siekiama nustatyti tvarką, pagal kurią nuo šios rugsėjo 1-osios vaikai nuo darželio iki paskutiniųjų klasių galėtų mokytis namuose.

Mokytis namuose galės ne visi

Patvirtinus tvarką, tėvai ar globėjai galėtų ugdyti vaiką šeimoje arba samdyti mokytoją. Tačiau mokykla, padedanti tėvams organizuoti vaikų ugdymą šeimoje, mokymo sutartį galės sudaryti tik tuomet, kai tėvai išpildys reikiamas sąlygas.

Pirmiausiai tėvai turi įrodyti, kad per pastaruosius dvejus metus šeimoje nebuvo nustatytas nė vienas vaiko teisių pažeidimas, susijęs su tėvų pareigų nevykdymu ar netinkamu jų vykdymu, jei tėvai buvo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų. Turi būti įrodyta, kad tėvai nesmurtavo prieš vaikus ir nesiėmė kitokių veiksmų, kurie galėtų turėti įtakos vaiko teisei į mokslą užtikrinti.

Taip pat mokyklos paskirti specialistai turi nustatyti, kad vaikas turi kompetencijos mokytis pagal pirmos klasės programą ar mokinio pasiekimų lygis mokantis pagal visų dalykų programas yra ne žemesnis kaip patenkinamas.

Šie specialistai turi apsilankyti vaiko gyvenamojoje vietoje, analizuoti tėvų pateiktą informaciją, nustatyti, ar vaikas namuose turi įrengtą vietą mokytis, ar turi tinkamas priemones, interneto prieigą. Taip pat specialistai turi įsitikinti, kad tėvai yra pasirengę užtikrinti tinkamą ir kokybišką vaiko ugdymą šeimoje ir socializaciją, o pats vaikas pokalbio su psichologu metu turi išreikšti norą ugdytis šeimoje.

Turės užtikrinti gerus pažymius

Kai tėvai sudarys sutartį su mokykla dėl nuotolinio mokymo, ugdymo įstaiga juos aprūpins reikiamais vadovėliais, teiks vaikams konsultacijas ir sudarys sąlygas vaikams dalyvauti mokyklos veikloje – būreliuose, renginiuose, akcijose. Taip pat mokykla du kartus per mokslo metus įvertins mokinio pasiekimus, pažangą ir, ar užtikrinami mokinio socializacijos poreikiai.

REKLAMA

Savo ruožtu tėvai privalės ne rečiau kaip kartą per dvi savaites mokyklos elektroniniame dienyne nurodyti vaiko pasiekimus – ko vaikas mokėsi, ką išmoko, kokiose aplinkose mokėsi. 

Sutartį dėl mokymosi iš namų gali nutraukti tėvai arba mokinys, kai jam yra 14–18 metų ir gautas raštiškas tėvų sutikimas. Tuo metu mokykla gali vienašališkai nutraukti sutartį apie tai įspėjusi prie aštuonias darbo dienas, jei moksleivis be pateisinamos priežasties neatvyksta į mokymosi pasiekimų ir pažangos įvertinimą arba pasibaigus ugdymo laikotarpiui bent vieno dalyko mokinio pasiekimai yra nepatenkinami. 

Taip pat mokykla gali nutraukti sutartį, jeigu ugdymo proceso pabaigoje tėvai nesudaro sąlygų mokiniui socializuotis arba nustatomas vaiko teisių pažeidimas.

Skaičiuojama, kad mokymasis namuose Lietuvoje galėtų būti aktualus 100–200 vaikų. 


Rašyti komentarą...
t
to nu jo ir kitiems
2020-05-18 12:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia apie pačių tėvų pasirinktą būdą (hoomeshooling'ą). Niekas jo rinktis neprivalo. Nesipainiokit, čia ne apie nuotolinį mokymą, o apie Lietuvoje visai naują būdą.
Atsakyti
-3

N
Nu jooo
2020-05-18 12:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tėvai gaus algą vietoj mokytojo?
Atsakyti
-17

a
ak
2020-05-18 12:20:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tie tėvai patys labai nori mokyti, kas norės gaus leidimą pasireikšti,o kas nenori tai niekas neverčia, paskaičius tėvų forumus tai tiek visi nepatenkinti mokytojais ir mokykla,kad laukia tokio mokymo
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų