Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys susitiko su Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Donalu Denhamu. Susitikimo metu aptarti Lietuvos piliečių nusikalstamumo Airijoje klausimai bei Lietuvos ir Airijos policijos bendradarbiavimo galimybės. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo 1990 m. iš Lietuvos iš viso emigravo apie 404 tūkst. žmonių, nemaža dalis iš jų - į Airiją.

"Lietuviai Airijoje nors ir sudaro nemažą tautinę bendruomenę, tačiau, kaip informavo Airijos pareigūnai, jie nelaikomi teisėsaugos problemas keliančia tauta", - sakė ministras Raimondas Šukys.

"Noriu patikinti, kad dauguma lietuvių, gyvenančių ir dirbančių Airijoje, yra padorūs ir naudingi Airijai ir bendruomenei", - pažymėjo ambasadorius.

Nors nėra pagrindo nerimauti, pasak ministro Raimondo Šukio, bendradarbiavimas tarp abiejų šalių intensyvėja, jau apsispręsta paskirti Teisėsaugos atašė Airijoje, kuris padės dar greičiau keistis informacija, aktyviau reaguoti į situacijas lietuvių bendruomenėje.

Neseniai Lietuvos ambasada Airijoje ir Airijos lietuvių bendruomenė kreipėsi į vidaus reikalų ministeriją prašydami padėti spręsti bendruomenei aktualią saugumo problemą. Ministro pavedimu Policijos departamentas atliko analizę, kurioje konstatuojama, jog nors Airijos policija lietuvių ir nelaiko problemiška tautine bendruomene, tačiau lietuvių bendruomenė vis dar yra gan uždara ir gana retai apie nusikaltimus tarp lietuvių pranešama Airijos policijai.

REKLAMA

Ambasadorius paprašė padėti surinkti informaciją apie šiuo metu Airijoje gyvenančius buvusius pareigūnus lietuvius.

"Ambasadoriui pažadėjome padėti surinkti informaciją apie buvusius Lietuvos pareigūnus, šiuo metu gyvenančius Airijoje ir galinčius įsitraukti į Airijos policijos inicijuotas tautinių bendruomenių saugumo programas, kai su tautinėmis bendruomenėmis bendrauja jų tautybės policijos pareigūnas", - pažymėjo ministras Raimondas Šukys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų