Kitąmet sueis lygiai 10 metų, kai bet kurio kaimo gatvė jau turėjo gauti pavadinimą, o namai – numerius. Tačiau maždaug penktadalio konkrečių adresų Lietuvoje vis dar nėra ir kai kurių rajonų vadovai neslepia – greitai ir nebus. Dalis jau skirtų adresų guli valdininkų stalčiuose. Mažų gyvenviečių žmonės sako: jokio skirtumo, turi jie adresą ar ne. Bėda būtų tik tada, jeigu neliktų pašto skyrių arba tektų parduoti nekilnojamąjį turtą.

Minkūnų gyventojai sako jau girdėję, kad gatvės turės pavadinimus, o namai – numerius, bet kol kas niekas nepasikeitę. Kaime – vos kelios trobos, visi vieni kitus žino, tad jokių problemų laišką ar perlaidą gauti.

„Kaime 15 namų, čia gi visi vieni kitus pažįsta, užtenka nurodyt pavardę. Nebent būtų atsisakyta pašto, pereita grynai prie interneto kiekvienoj gryčioj, tai tada turbūt, kad taip [būtų problemų], – sako Rokiškio rajono Minkūnų kaimo gyventojas Romas Kriaučiūnas.

Kai kurių seniūnijų atstovų teigimu, suteikti gatvėms pavadinimus užtrunka, nes kaimų – ne vienas ir ne du. Pirmiausiai konkretų adresą skubama duoti tiems, kas perka ar parduoda nekilnojamąjį turtą, o tada – visi kiti.

Dusetų seniūnija, anot jos pačios, jau „sutvarkiusi“ 7 kaimus, tiesa, tvarka kol kas – tik stalčiuose.

REKLAMA

„Kol kas popieriuose. Greičiausiai tas procesas truputį užtruks, nes vis dėlto čia devyni kaimai. Devyni kaimai seniūnijai yra daug“, – tvirtina Zarasų rajono Dusetų seniūno pavaduotojas Raimondas Parakevičius.

Vietinės valdžios sako: nėra tarybos posėdžio, kuriame nebūtų svarstoma, kaip pavadinti gatves. Bet bėda ne politikų lėtumas, o pinigų stygius. Kai kurios savivaldybės bandė jų gauti iš ES. Deja. O savuose biudžetuose dešimčių tūkstančių litų vis nėra.

„Kalbant apie gatvių pavadinimus, tai yra savivaldybės pareiga pažymėti gatves. Namų numerius gyventojai patys turi ant savo namų pakabinti. Na, turėsim tai padaryti, bet tai užtruks ne vienus metus“, – teigė Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų