REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Europos Sąjungos (ES) parama nuo Rusijos agresijos kenčiančiai Ukrainai turi tapti nuolatine ir ilgalaike, sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius. 

„ES aiškus prioritetas – padėti Ukrainai apsiginti, o galiausiai ir laimėti. Šiuo laikotarpiu Ukrainai labai svarbūs ES finansiniai ir žmogiškieji ištekliai. Sprendimas padidinti paramą iki 2 mlrd. eurų karinei paramai per Europos taikos priemonę yra geras pavyzdys. Tokia parama turėtų būti ilgalaikė ir pritaikoma atsižvelgiant į situaciją“, – pareiškė M. Abukevičius.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, Briuselyje antradienį viceministras dalyvavo ES Užsienio reikalų tarybos gynybos klausimais posėdyje, kur su ES gynybos ministrais aptarė paramą Ukrainai, investicijų į gynybos pajėgumus, atsargų atstatymo ir Strateginio kompaso įgyvendinimo klausimus. 

Susitikime kelti siūlymai įvertinti galimybes išnaudoti ES turimus instrumentus padėti Ukrainai tokiose srityse kaip išminavimas, gynybos sektoriaus reformos, maisto tiekimo saugumas.

REKLAMA
REKLAMA

M. Abukevičius akcentavo, kad vienas iš prioritetų šiuo metu yra atstatyti ES valstybių narių pajėgumų atsargas, kurios buvo perduotos Ukrainai. Šalys diskutavo apie galimybę kurti naują gynybos instrumentą, kuris suteiktų finansinę paramą atstatyti savo amunicijos ir kitų kritinių pajėgumų atsargas. Visų pirma, ši parama būtų suteikiama labiausiai pažeidžiamoms šalims.

REKLAMA

 Taip pat kalbėta apie poreikį koordinuoti įsigijimus, supaprastinti įsigijimų procedūras ir suteikti nacionalinėms gynybos išlaidoms specialų lankstumą ES daugiametėje perspektyvoje.

 „ES lygmens sprendimai gynybos srityje būtų naudingi, jeigu leistų greičiau, pigiau ir su mažesne administracine našta sumažinti investicijų į gynybą spragą“, – pranešime sako M. Abukevičius.

Diskutuojant apie ES Strateginį kompasą viceministras pabrėžė, kad ES bendros pastangos turi atliepti dabartinę tikrovę ir būti sutelktos į efektyvią paramą Ukrainos kariuomenei, ES šalių atsparumo didinimą, investicijas gerinant karinį mobilumą, o taip pat – strateginės partnerystės su NATO ir transatlantinio ryšio su JAV stiprinimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų