Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kristina Jackūnaitė, Jovita Sukackaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Moksleivių sąjungos atstovai sako, kad abiturientai sunerimę dėl naujos valstybių brandos egzaminų vertinimo tvarkos, nes apie tai nebuvo tinkamai informuoti. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atrėžia, kad jiems ir nereikia žinoti. Iki šiol neaišku ir kaip bus su lietuvių kalbos egzaminu, nes palengvinimas tautinėms mokykloms yra apskųstas teismui. Ministras tikina, kad pasirengta bet kuriam atvejui, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

REKLAMA

Šiemet per valstybinius brandos egzaminus abiturientai bus pirmą kartą vertinami kitaip. Iki šiol jie būdavo išrikiuojami į vieną eilę pagal daugiausiai taškų surinkusį moksleivį ir jų balai priklausydavo nuo tų geriausiai išlaikiusiųjų. Dabar abiturientai nebebus rikiuojami, o tiesiog iškart gaus balą pagal nustatytus kriterijus.

Moksleiviai labiausiai sunerimę, nes nėra supažindinti su vertinimo kriterijais, jei nežino, ar tai jiems bus naudinga, ar ne“, – sako Moksleivių sąjungos atstovė Milda Kuraitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Neramina, nes mokytojai nežino, kokia bus sistema ir kokie egzaminai iš tikrųjų bus. Bet aš manau, kad jei jau gerai pasiruoši, tai su pasitikėjimu ir eini pasitikėdamas savimi“, – sako abiturientė Garbrielė Uršulė Bartoševičiūtė.

„Man nepatinka nuolat besikeičianti tvarka ir net mokytojai dažnai nepasako, kaip yra viskas. Nueini paklausti, kaip bus ir sako, kad dar neaišku – tai ir erzina“, – sako abiturientas Rytis Verbickas.

„Jiems ir nereikia žinoti, jiems reikia žinoti dalykus, kuriuos jie mokosi. Ir mokytojų, ir mokinių reikalas mokėti tai, ką jie mokosi , o vertinimo sistema yra mokinių naudai“, – į priekaištus reaguoja ministras Dainius Pavalkis.

Dar neramiau tautinių mažumų mokyklų abiturientams. Valdančiosios koalicijos politikų sprendimu jie turėtų laikyti palengvintą lietuvių kalbos egzaminą. Tačiau Seimo opozicijos atstovai šį sprendimą apskundė Administraciniam teismui, kuris skundą priėmė. Švietimo ir mokslo ministras tikina, kad yra pasirengta ir variantui, jei teismas palengvinimą atšauktų.

REKLAMA
REKLAMA

„Egzaminų centras yra pasiruošęs ir vienam ir kitam variantui“, – sako D. Pavalkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų